Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wkrótce nowy dowódca w Wojskach Specjalnych

0
Podziel się

Pułkownik Piotr Patalong obejmie obowiązki w poniedziałek. Nie są znani jeszcze jego zastępcy.

Wkrótce nowy dowódca w Wojskach Specjalnych
(włodi/CC/FLickr)
bEgdSRSd

Pułkownik Piotr Patalong obejmie w poniedziałek obowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych. Nazwiska jego zastępcy i nowego szefa sztabu DWS opinia publiczna ma - jak zapowiada szef Ministerstwa Obrony Narodowej Bogdan Klich- poznać niebawem.

_ - Na obsadę stanowiska szefa sztabu w Dowództwie Wojsk Specjalnych trzeba chwilkę poczekać; mam swojego kandydata i wiem kto nim zostanie. Podobnie jak chwilkę musimy poczekać na obsadę stanowiska zastępcy dowódcy wojsk specjalnych, chwilkę dłużej, ale też już wiem, kto to stanowisko obejmie _ - powiedział szef MON. Dodał, że _ to będą dobrzy oficerowie, którzy dobrze sprawdzają się w wojskach specjalnych i poza nimi _.

Nowy dowódca wojsk specjalnych płk Piotr Patalong był dotychczas - od jesieni 2008 - szefem sztabu Wojsk Specjalnych, stąd wakat na tym stanowisku. Stanowisko zastępcy dowódcy będzie niebawem wolne, bo gen. Marek Olbrycht - decyzją szefa MON - otrzyma stanowisko w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego.

bEgdSRSf

_ - Generała Marka Olbrychta w dowód uznania dla jego zasług przenoszę do Sztabu Generalnego, gdzie obejmie stanowisko szefa jednego z dwóch kluczowych zarządów _ - powiedział minister. Jak ocenił, _ gen. Olbrycht wykonał wielką robotę, doskonałą pracę przez ostatnie cztery miesiące, przejmując po śp. Włodzimierzu Potasińskim kierowanie Wojskami Specjalnymi _.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał decyzję o wyznaczeniu płk. Patalonga na dowódcę wojsk specjalnych w piątek. Akt nominacji zostanie mu wręczony w niedzielę podczas uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego.

Płk Patalong ma 48 lat. Kształcił się w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu i na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Ukończył Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Królewskiej Akademii Studiów Obronnych w Londynie. Pełnił służbę m.in. w kompanii specjalnej 12. Dywizji Zmechanizowanej, 56. Kompanii Specjalnej, 6. Brygadzie Desantowo-Szturmowej, był oficerem pionu szkolenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, szefem szkolenia 1. Pułku Szwoleżerów, dowódcą 7. Batalionu Kawalerii Powietrznej, dowódcą 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego, dowódcą 1. Pułku Specjalnego Komandosów, dowódcą GROM. Służył m.in. w byłej Jugosławii i Iraku.

bEgdSRSG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)