Notowania

raport millera
29.07.2011 19:47

Wkrótce poznamy protokół komisji Millera

Protokół, na podstawie którego powstał raport końcowy komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, zostanie upubliczniony - poinformowali członkowie komisji. Dokument łącznie z załącznikami liczy blisko 1000 stron.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Protokół, na podstawie którego powstał raport końcowy komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, zostanie upubliczniony - poinformowali członkowie komisji. Dokument łącznie z załącznikami liczy blisko 1000 stron.

W protokole znajdują się szczegółowe opisy działań komisji, m.in. przeprowadzonych eksperymentów.

Jak zapewniali członkowie komisji dr inż. Maciej Lasek i mgr inż. Edward Łojek, protokół jest całkowicie spójny z opublikowanym właśnie raportem i nie zawiera nazwisk osób, które mogłyby ponosić odpowiedzialność za katastrofę.

_ - Przy takich badaniach, prowadzonych przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, podstawowym dokumentem jest protokół i załączniki. Na podstawie tego protokołu i załączników powstał raport końcowy. Oba dokumenty zawierają te same merytoryczne elementy _ - mówił Lasek.

Jak dodał Łojek, w raporcie te same fakty, co w protokole, zostały też przedstawione w sposób bardziej przystępny - dla osób, które nie są fachowcami.

Zaznaczył również, że protokół może być opublikowany za 14 dni. Tyle czasu mają bowiem m.in. 36. pułk lotnictwa transportowego i Sztab Generalny na przedstawienie swoich uwag.

Wcześniej szef MSWiA i przewodniczący komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej Jerzy Miller powiedział, że protokół przekazany został do zapoznania się do 36. pułku oraz do wglądu szefowi MON; poinformowany był o nim również szef Sztabu Generalnego. Jak dodał, dokument został zatwierdzony przez premiera.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;tusk;nie;bronil;dobrego;imienia;polski,82,0,883282.html) "Tusk nie bronił dobrego imienia Polski" Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że ten nie ma odwagi wziąć na siebie odpowiedzialności.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;nie;chce;komentowac;bo;nie;dostal;oficjalnego;raportu,68,0,883268.html) MAK nie chce komentować raportu. Dlaczego? O tym, kiedy raport zostanie przedyskutowany będzie wiadomo nie wcześniej niż w poniedziałek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t20476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;to;wersja;rzadu;tuska;raportu;pani;anodiny,191,0,883135.html) "Nie ma co liczyć na wskazanie winnych" Antoni Macierewicz uważa, że nie można dokumentu traktować jako końcowego raportu, a jedynie jako opracowanie.
Tagi: raport millera, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz