Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: 1700 ton śmieci na ulicach Neapolu

0
Podziel się

W nocy z soboty na niedzielę strażacy gasili w Neapolu 25 pożarów gór odpadków,
podpalanych przez zirytowanych kryzysem śmieciowym mieszkańców. Na ulicach Neapolu, przede
wszystkim w centrum, leży 1700 ton śmieci.

bEiFlzGZ

W nocy z soboty na niedzielę strażacy gasili w Neapolu 25 pożarów gór odpadków, podpalanych przez zirytowanych kryzysem śmieciowym mieszkańców. Na ulicach Neapolu, przede wszystkim w centrum, leży 1700 ton śmieci.

Niemal pewne jest już, że niespełniona pozostanie obietnica premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który w czwartek zapowiadał, że w ciągu trzech dni z ulic stolicy Kampanii uprzątnięte zostaną wszystkie śmieci i zniknie odór, unoszący się nad miastem.

Kolejne trudności ze sprzątaniem Neapolu to rezultat zanotowanych w ostatnich godzinach trudności z rozładunkiem wypełnionych po brzegi śmieciarek. Niektóre z nich były tak przeciążone, że nie mogły pokonać trasy dojazdowej do wysypiska w miejscowości Chiaiano. Rozładunek na innym składowisku, w Taverna del Re, utrudniły pikiety miejscowej ludności, która blokuje przejazd pojazdów. Mieszkańcy protestują przeciwko planom lokalnych władz, by wyrzucić tam jeszcze następnych 10 tysięcy ton odpadków.

bEiFlzHb

Śmieci nie są wywożone z centrum Neapolu, mimo że od ponad tygodnia trwa nadzwyczajna akcja jego sprzątania, a pracownicy zakładu oczyszczania miasta pracują po godzinach. (PAP)

sw/ az/ ls/

bEiFlzHC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)