Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Berlusconi : jest dwóch Berlusconich

0
Podziel się

Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził w poniedziałek opinię, że ma on dwa
całkowicie różne wizerunki. Podkreślił, że włoska prasa przedstawia go w najgorszym świetle, a za
granicą uważany jest za męża stanu i podziwiany za doświadczenie.

bEhwPBJx

Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził w poniedziałek opinię, że ma on dwa całkowicie różne wizerunki. Podkreślił, że włoska prasa przedstawia go w najgorszym świetle, a za granicą uważany jest za męża stanu i podziwiany za doświadczenie.

W wywiadzie dla stacji Canale 5 szef rządu oświadczył: "Jest dwóch Berlusconich: jeden niedobry i nie do pokazywania, ten we włoskich gazetach, które niemal wszystkie są lewicowe, oraz drugi - ceniony mąż stanu, który jest wychwalany na międzynarodowych szczytach z powodu swej przeszłości magnata finansowego, 16-letniego doświadczenia w polityce i przedstawianych przez siebie propozycji".

Stacja Canale 5 wchodzi w skład koncernu telewizyjnego Mediaset należącego do Berlusconiego.

bEhwPBJz

Z zadowoleniem włoski premier odnotował bardzo przychylne słowa na swój temat zawarte w autobiografii byłego brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira. "Blair napisał o mnie to, co wszyscy przyznają po tym, jak mnie poznają" - dodał Berlusconi.

Gazeta "Il Giornale" przytoczyła przed kilkoma dniami fragment książki Blaira pod tytułem "A Journey" (Podróż) na temat włoskiego premiera: "Uwielbiam Silvio, to człowiek czynu". (PAP)

sw/ cyk/ ap/

bEhwPBKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)