Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Berlusconi spędza wakacje w Rzymie

0
Podziel się

Premier Włoch Silvio Berlusconi, do którego należą luksusowe rezydencje w
Mediolanie, na Sardynii i na Karaibach nie wybrał żadnej z nich na letni wypoczynek. Wakacje spędza
jako gość w posiadłości arystokratycznej rodziny Borghese na przedmieściach Rzymu.

bEhrPNKd

Premier Włoch Silvio Berlusconi, do którego należą luksusowe rezydencje w Mediolanie, na Sardynii i na Karaibach nie wybrał żadnej z nich na letni wypoczynek. Wakacje spędza jako gość w posiadłości arystokratycznej rodziny Borghese na przedmieściach Rzymu.

Szef włoskiego rządu, który niedawno apelował do polityków swej partii Lud Wolności, aby zrezygnowali w sierpniu z wakacji i poświęcili czas na umocnienie podzielonego ugrupowania, sam dał wszystkim przykład. Nie opuścił Wiecznego Miasta, nie pojechał do swej ogromnej posiadłości Villa Certosa na Sardynii, lecz przeniósł się do pochodzącego z XV wieku zamku w Tor Crescenza.

Dziennik "La Repubblica" pisze w poniedziałek, że tam Berlusconi nocuje, pracuje i przyjmuje gości. Cały czas jeździ też na ważne polityczne spotkania do centrum włoskiej stolicy, gdzie w środę w swej kancelarii przyjmie premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona.

bEhrPNKf

Kiedy pojawiły się pogłoski o tym, że Berlusconi wynajął zamek czy też zamierza go nawet kupić, jego właścicielka, księżniczka Borghese wyjaśniła, że jest on jej gościem.

Przypomina się przy okazji, że zamek ten często udostępniany jest na wielkie uroczystości. Tam odbyły się między innymi przyjęcia weselne piłkarza Francesco Tottiego oraz milionera, byłego szefa ekipy Renault w Formule 1 - Flavio Briatore.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

bEhrPNKG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)