Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Fałszywy alarm bombowy w konsulacie USA w Mediolanie

0
Podziel się:

Pracownicy konsulatu USA w Mediolanie zostali we wtorek po południu
ewakuowani z powodu alarmu bombowego. Został on odwołany po kontroli policji - podały włoskie
media.

Pracownicy konsulatu USA w Mediolanie zostali we wtorek po południu ewakuowani z powodu alarmu bombowego. Został on odwołany po kontroli policji - podały włoskie media.

Według strony internetowej dziennika "Corriere della Sera" alarm ogłoszono po znalezieniu podejrzanego bagażu. Z kolei agencja Ansa pisze, że konsulat miał otrzymać list z informacją o ładunku wybuchowym.

Policjanci nie znaleźli materiałów wybuchowych w podejrzanym bagażu i po kontroli policyjnej alarm odwołano - informuje "Corriere della Sera".

Oprócz personelu dyplomatycznego ewakuowano także pracowników kilku stacji radiowych, których redakcje mieszczą się w tym samym budynku co amerykański konsulat. Zamknięto sąsiednie ulice i wstrzymano ruch pociągów na pobliskiej linii metra.

W zeszłym tygodniu Waszyngton podjął decyzję o zamknięciu ok. 20 swoich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i w Afryce po przechwyceniu przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) komunikatów wymienianych przez przywódcę Al-Kaidy Ajmana al-Zawahiriego oraz Nasira al-Wahajsziego, szefa Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP) z centralą w Jemenie, z których wynikało, że Al-Kaida planowała duży zamach terrorystyczny. Nie zamknięto jednak placówek na Zachodzie.(PAP)

jhp/ mc/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)