Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Herman Van Rompuy: moja praca będzie wielka

0
Podziel się:

Niedawno wybrany stały przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy
złożył we wtorek krótką wizytę w Mediolanie, gdzie spotkał się z premierem Włoch Silvio
Berlusconim. "Zostałem wybrany w sposób specjalny oraz niespodziewany i jestem przekonany, że moja
praca będzie wielka" - zadeklarował Van Rompuy.

Niedawno wybrany stały przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy złożył we wtorek krótką wizytę w Mediolanie, gdzie spotkał się z premierem Włoch Silvio Berlusconim. "Zostałem wybrany w sposób specjalny oraz niespodziewany i jestem przekonany, że moja praca będzie wielka" - zadeklarował Van Rompuy.

"Będę wykonywać tę pracę z konsekwencją" - powiedział Van Rompuy, były premier Belgii.

"Cieszę się - dodał - że jestem w Mediolanie dzisiaj, w dniu wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego, nad realizacją którego pracowaliśmy przez 8 lat".

Mówiąc o pracy na swym stanowisku, Herman Van Rompuy, który do Włoch przyleciał ze Słowenii, oświadczył: "Teraz chcę nawiązać kontakty ze wszystkimi i dlatego zacząłem objazd stolic".

Premier Berlusconi poinformował, że podczas rozmowy z przewodniczącym Rady Europejskiej zwrócił uwagę na "nierozwiązany" i "stary", jak podkreślił, problem wspólnej europejskiej obrony. Jego zdaniem jej utworzenie poprawiłoby zdolność funkcjonowania UE i przyniosłoby znaczne oszczędności krajom członkowskim.

Włoscy komentatorzy zwracają uwagę na symboliczne znaczenie tego, że nowy "prezydent UE" odwiedził Włochy, kraj założycielski Unii, w dniu wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego, o którego szybką ratyfikację od początku gorąco apelowały.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

praca
wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)