Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Jest porozumienie w sprawie miejsca pochówku Ericha Priebkego

0
Podziel się

Hitlerowski zbrodniarz wojenny Erich Priebke zostanie pochowany w sekretnym
miejscu - ogłosił w sobotę w Rzymie adwokat zmarłego 11 października kapitana SS, skazanego we
Włoszech na dożywocie za udział w egzekucji w 1944 roku 335 mieszkańców Wiecznego Miasta.

bEqCvkwR

Hitlerowski zbrodniarz wojenny Erich Priebke zostanie pochowany w sekretnym miejscu - ogłosił w sobotę w Rzymie adwokat zmarłego 11 października kapitana SS, skazanego we Włoszech na dożywocie za udział w egzekucji w 1944 roku 335 mieszkańców Wiecznego Miasta.

Mecenas Paolo Giachini poinformował, że zostało zawarte porozumienie w sprawie miejsca spoczynku Priebkego. Jego pochowania odmówiły władze Rzymu. Burmistrz Ignazio Marino argumentował, że grób sprawcy masakry rzymian w tym mieście byłby "zniewagą".

Trumna z ciałem zbrodniarza znajduje się od kilku dni na lotnisku wojskowym w Pratica di Mare koło włoskiej stolicy.

bEqCvkwT

Nieznane są żadne szczegóły zawartej umowy. "Znaleziono rozwiązanie wybierając między dwiema hipotezami: Włochami i Niemcami. Ale nie powiem, gdzie zostanie pochowany" - powiedział adwokat Priebkego, zmarłego w wieku 100 lat.

Erich Priebke, skazany na dożywocie w 1998 roku odbywał tę karę w areszcie domowym. Wcześniej przez prawie pół wieku ukrywał się w Argentynie. Gdy udzielił tam wywiadu telewizyjnego, strona włoska wystąpiła o jego ekstradycję. Postawiono go przed trybunałem wojskowym w Rzymie. (PAP)

sw/ ap/

bEqCvkxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)