Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
25.03.2007 16:01

Włochy: Kraje UE prezentują się w słynnej rzymskiej alei

Tysiące mieszkańców Wiecznego Miasta, w tym wielu cudzoziemców, przybywało od rana w niedzielę na plenerową imprezę na via dei Fori Imperiali, wieńczącą serię uroczystości z okazji 50. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Tysiące mieszkańców Wiecznego Miasta, w tym wielu cudzoziemców, przybywało od rana w niedzielę na plenerową imprezę na via dei Fori Imperiali, wieńczącą serię uroczystości z okazji 50. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. *

W szerokiej alei w pobliżu Placu Weneckiego ustawiono stoiska, w których prezentują się wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz unijne instytucje.

Szczególnie oblegane jest polskie stoisko ze względu na przygotowane na nim atrakcje. Rzymianie chętnie częstują się wystawionymi w koszach krówkami w okolicznościowych opakowaniach z napisem "Polska. 50 lat Traktatów Rzymskich". Nasze stoisko jako jedyne przygotowało również małą ekspozycję biżuterii ze srebra i bursztynu. Prezentowana jest także kandydatura Wrocławia na organizację EXPO 2012.

Dzieci dostają w prezencie balony oraz latawce z napisem "Polska".

Stoisko Rumunii, gdzie rozdawane są między innymi informatory o możliwości pracy w tym kraju, zdobią ikony.

Ambasady wszystkich państw przygotowały foldery turystyczne, a nawet ulotki z przepisami na tradycyjne potrawy danych krajów.

Kiermaszowi towarzyszą koncerty. Wystąpili dudziarze ze Szkocji, zespół ludowy z Grecji i grupa jazzowa z Rumunii.

Imprezę zakończy o godzinie 20 koncert międzynarodowego zespołu muzycznego Orchestra di Piazza Vittorio, tworzonego przez imigrantów z różnych krajów.

Jednocześnie w Rzymie zorganizowano dni otwarte w ambasadach państw Unii Europejskiej. Zwiedzać można między innymi polską placówkę w dzielnicy Parioli.

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ksaj/ mc/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz