Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
23.12.2007 16:12

Włochy: Masowe szczepienia na północy przeciwko zapaleniu opon mózgowych

W rejonie Treviso na północy Włoch drugi dzień z rządu trwa akcja masowych szczepień przeciwko meningokokom powodującym zapalenie opon mózgowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

W rejonie Treviso na północy Włoch drugi dzień z rządu trwa akcja masowych szczepień przeciwko meningokokom powodującym zapalenie opon mózgowych.

W związku z trzema śmiertelnymi przypadkami zachorowań w Wenecji Euganejskiej w grudniu tamtejsza służba zdrowia postanowiła zaszczepić około 30 tysięcy młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat.

Choć lekarze uspokajają, że nie ma mowy o epidemii, media informują o rosnącej we Włoszech psychozie.

Do ambulatoriów w Treviso i w pięciu okolicznych miastach oraz miejscowościach ustawiają się w niedzielę długie kolejki młodych ludzi.

W sobotę przeżywały one prawdziwe oblężenie. W miasteczku Conegliano musieli interweniować karabinierzy, by przywrócić spokój i porządek wśród oczekujących.

Początkowo planowano zaszczepić jedynie osoby, które - między innymi w jednym z klubów - miały bezpośredni kontakt z młodymi osobami zmarłymi w tych dniach. Ostatecznie jednak postanowiono rozszerzyć akcję szczepień na całą tamtejszą młodzież.

Decyzja o masowych szczepieniach wywołała zaniepokojenie w kraju. Także w innych regionach zanotowano przypadki zapalenia opon mózgowych. Kilka osób walczy o życie.

Dziennik "La Repubblica" pisze w niedzielę o "wybuchu psychozy", zwłaszcza w rejonie Treviso. Panujący tam stan alarmu doprowadził do tego, że w większości tamtejszych restauracji odwołano przedświąteczne spotkania pracowników firm, a także uroczyste obiady w Boże Narodzenie i zabawy sylwestrowe.

Szczepienia będą prowadzone także w Wigilię i zostaną wznowione po Świętach.

W całych Włoszech tysiące ludzi dzwonią na pogotowie i do przychodni prosząc o informacje na temat zapalenia opon mózgowych.(PAP)

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz