Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Na Sycylii aresztowano mafiosa wysokiej rangi

0
Podziel się

Giovanni Nicchi, uważany za osobistość numer dwa w hierarchii mafii
sycylijskiej, został w sobotę aresztowany, co jest drugim w ciągu miesiąca znacznym sukcesem w
walce z przestępczością zorganizowaną - poinformowały włoskie władze.

bEhLWJcl

Giovanni Nicchi, uważany za osobistość numer dwa w hierarchii mafii sycylijskiej, został w sobotę aresztowany, co jest drugim w ciągu miesiąca znacznym sukcesem w walce z przestępczością zorganizowaną - poinformowały włoskie władze.

Jak oświadczył w telewizji minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni, 28-letni Nicchi, figurujący na liście 30 najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców, został ujęty w centrum Palermo. Aresztowano go w mieszkaniu, znajdującym się blisko budynku sądu, gdzie odbywają się procesy mafiosów.

Według Maroniego, policja uważa, że Nicchi zajął drugie najwyższe stanowisko w mafii po tym, gdy w ubiegłym miesiącu został aresztowany Domenico Raccuglia, którego tropiono przez blisko 15 lat. Również w sobotę w Mediolanie wpadł w ręce policji inny mafijny boss, 78-letni Gaetano Fidanzati.

bEhLWJcn

Jak się uważa, mafią sycylijską kieruje obecnie 51-letni Matteo Messina Denaro nazywany "bossem-playboyem" ze względu na zamiłowanie do szybkich samochodów, kobiet i złotych zegarków. Ukrywa się on od 1993 roku. (PAP)

dmi/ ap/

5261403

bEhLWJcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)