Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Niedziela dniem solidarności z Benedyktem XVI

0
Podziel się

Z inicjatywy włoskich stowarzyszeń i ruchów katolickich, parafii, diecezji i
polityków niedziela będzie dniem solidarności z Benedyktem XVI w reakcji na krytykę Kościoła z
powodu skandalów pedofilskich. Wszyscy przybędą do Watykanu na południową modlitwę z papieżem.

bEgfuTJx

*Z inicjatywy włoskich stowarzyszeń i ruchów katolickich, parafii, diecezji i polityków niedziela będzie dniem solidarności z Benedyktem XVI w reakcji na krytykę Kościoła z powodu skandalów pedofilskich. Wszyscy przybędą do Watykanu na południową modlitwę z papieżem. *

Na Placu świętego Piotra spodziewanych jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całych Włoch reprezentujących ponad 70 organizacji, takich jak Akcja Katolicka, Ruch Odnowy w Duchu Świętym, zrzeszenia rodziców uczniów szkół kościelnych. Pod papieskie okno przybędzie także 70 senatorów i deputowanych do włoskiego parlamentu oraz szefowie władz Rzymu i regionu Lacjum.

"Papa day" - tak to prawdziwe pospolite ruszenie w szeregach włoskich wiernych nazywają media przypominając, że podobny dzień solidarności z Benedyktem XVI zwołano 20 stycznia 2008 roku. Było to trzy dni po tym, jak papież musiał ku swemu rozgoryczeniu odwołać wizytę na rzymskim uniwersytecie La Sapienza w rezultacie protestów niektórych wykładowców i studentów przeciwko jego obecności.

bEgfuTJz

Południowe spotkanie z papieżem poprzedzi godzinę wcześniej liturgia słowa, którą poprowadzi na placu przed bazyliką przewodniczący Episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco. Jak poinformowano na antenie Radia Watykańskiego, jej uczestnicy mają także modlić się za ofiary pedofilii.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jm/

bEgfuTKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)