Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Pies pokonał 700 km, by wrócić do domu

0
Podziel się

700 kilometrów pokonał we Włoszech owczarek niemiecki Rocky, by odnaleźć swego
dawnego właściciela z miasta Carrara w Toskanii, któremu został ukradziony przed trzema laty.

bEiMSFcl

700 kilometrów pokonał we Włoszech owczarek niemiecki Rocky, by odnaleźć swego dawnego właściciela z miasta Carrara w Toskanii, któremu został ukradziony przed trzema laty.

Właściciel psa wraz ze swoimi dziećmi zajmował się nim odkąd był on szczeniakiem. Byli nierozłącznymi przyjaciółmi. Cała rodzina pojechała z Rockym na wakacje do Salerno na południu Włoch. Pan i pies jeździli razem na przejażdżki skuterem. Podczas jednej z takich wypraw mały jeszcze Rocky został porwany.

Rocky zdołał uciec swoim porywaczom, a potem zaopiekowała się nim rodzina z Salerno. Lecz jego nowi właściciele przyznali, że ciągle uciekał, najwyraźniej w nadziei znalezienia swego pierwszego domu. Definitywnie uciekł w listopadzie zeszłego roku.

bEiMSFcn

Po dwóch miesiącach z rodziną z Salerno skontaktował się mieszkaniec odległej o kilkaset kilometrów Pizy, by zawiadomić, że znalazł błąkającego się, wyczerpanego, wygłodniałego psa. Jego dane znalazł na obroży. Pies został zawieziony do weterynarza w Toskanii, który w trakcie badań odnalazł tatuaż, wskazujący jego pochodzenie. Lekarz skontaktował się z pierwszym właścicielem Rocky'ego, który natychmiast po niego przyjechał.

Do domu wrócili razem, na skuterze.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ gsi/

bEiMSFcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)