Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Piętnastu imigrantów skazanych za terroryzm

0
Podziel się

Sąd w Mediolanie skazał w czwartek 15 imigrantów z północnej Afryki na kary od
pół roku do 8 lat więzienia za terroryzm. Tunezyjczycy, Algierczycy i Marokańczycy prowadzili nabór
terrorystów- samobójców, wysyłanych potem do Iraku i Afganistanu.

bEgJORYl

Sąd w Mediolanie skazał w czwartek 15 imigrantów z północnej Afryki na kary od pół roku do 8 lat więzienia za terroryzm. Tunezyjczycy, Algierczycy i Marokańczycy prowadzili nabór terrorystów- samobójców, wysyłanych potem do Iraku i Afganistanu.

Jednocześnie mediolański sąd uniewinnił 10 innych mężczyzn, sądzonych w tym procesie.

Skazani należeli do organizacji, która agitacją i szerzeniem ideologii islamskiego terroryzmu zajmowała się w meczetach w stolicy Lombardii. Działalność terrorystyczną finansowała zaś z zysków z nielegalnej imigracji. Ponadto członkowie siatki utrzymywali kontakty z fundamentalistami we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Rumunii, Algierii i Syrii.

bEgJORYn

Mężczyźni nie przyznali się do winy. Jeden z nich, pochodzący z Tunezji Dridi Sabri krzyczał w czwartek z ławy oskarżonych do prokuratora: "Jesteś przestępcą, sługą Stanów Zjednoczonych i wspólnikiem Ameryki Busha".

Jakby tego było mało, w czasie odczytywania wyroku do sali sądowej wkroczyli działacze komitetu, który określili mianem "antyrasistowskiego". Pod adresem sędziów wznieśli oni okrzyki: "To wy jesteście terrorystami".

Włoskie media odnotowały, że jeden ze skazanych podczas poprzedniej rozprawy przed kilkoma dniami, cytował słowa Jana Pawła II mówiąc o potrzebie "przebaczenia". Inny z kolei nazywał zaś sędziów "wspólnikami Żydów" i "faszystami". (PAP)

sw/ ro/

bEgJORYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)