Notowania

wiadomości
28.05.2012 21:15

Włochy: Polscy politycy pokonali 7:2 włoskich parlamentarzystów

# dochodzi przebieg, zakończenie i wynik meczu oraz wypowiedź Gawrońskiego #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi przebieg, zakończenie i wynik meczu oraz wypowiedź Gawrońskiego #

28.05. Rzym (PAP) - Reprezentacja polskich posłów z premierem Donaldem Tuskiem na czele pokonała 7:2 włoskich polityków w charytatywnym meczu rozgrywanym w poniedziałek w Rzymie na wojskowym stadionie Cecchignola. Zwycięskie bramki strzelili m.in. Donald Tusk i Cezary Kucharski.

Polsko-włoski mecz parlamentarzystów poprzedził mający się odbyć we wtorek w Rzymie szczyt międzyrządowy, który zdominują kwestie unijne, współpraca handlowa i inwestycyjna oraz Euro 2012.

Mecz piłkarski zorganizowany na 10 dni przed inauguracją rozgrywek Euro 2012 w Warszawie (8 czerwca) jest wprowadzeniem w klimat piłkarskiego święta. Spotkanie polskich i włoskich polityków sędziował Zbigniew Boniek.

Pieniądze zebrane w trakcie meczu dobroczynnego zostaną przekazane polskiej fundacji Mam Marzenie. Mecz rozpoczął się wyrzuceniem piłki przez podopiecznego fundacji poruszającego się na wózku inwalidzkim.

W polskiej drużynie, poza premierem Donaldem Tuskiem i Cezarym Kucharskim, wystąpili, m.in. Roman Kosecki, Sławomir Nowak, Antoni Mężydło, Sławomir Neumann, Janusz Piechociński, Marek Sawicki, Ireneusz Raś oraz Grzegorz Schetyna.

Podczas pierwszej części spotkania dwie bramki dla polskiej drużyny strzelił b. reprezentant, a obecnie poseł PO Cezary Kucharski; jednego gola zdobył szef polskiego rządu Donald Tusk. Ponadto pokazana została jedna żółta kartka. Za faul w polu karnym otrzymał ją bramkarz polskiej reprezentacji Jakub Rutnicki (PO), który następnie popisał się brawurową obroną rzutu karnego.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Andrzeja Biernata (PO). Piątą bramkę dla polskich parlamentarzystów strzelił Tusk; szóstą - Kucharski, a ostatniego gola dla polskiej drużyny strzelił Sławomir Neumann (PO). Bramki dla gospodarzy strzelili włoscy deputowani: Marco Puglieze i Luca Bellocchi.

Podczas tej imprezy można było wygrać bilety na mecz Włochy-Irlandia, gadżety Euro 2012 i wycieczki do Polski. Na mecz zaproszono polskich i włoskich kibiców.

Mecz odbył się w czasie, gdy media we Włoszech obszernie informują o przygotowaniach do Euro 2012 w Polsce. W licznych relacjach podkreśla się, że Polska jest znakomicie przygotowana do rozgrywek i zwraca się uwagę na wyjątkowo dobrą sytuację gospodarczą w kraju, organizującym mistrzostwa.

Były włoski eurodeputowany polskiego pochodzenia Jaś Gawroński przybył na mecz z namalowaną na policzkach biało-czerwoną flagą. W rozmowie z PAP powiedział, że bardziej kibicował zwycięskiej polskiej drużynie. "Włosi mogą też wiele nauczyć się od Polski, zwłaszcza w dziedzinie gospodarczej i rozwoju" - dodał włoski polityk i dziennikarz.

Z Rzymu Sylwia Wysocka i Andrzej Gajcy (PAP)

agy/ sw/ mmp/ kar/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz