Notowania

wiadomości
12.05.2012 23:42

Włochy: Prokurator ds. walki z mafią o zasługach Berlusconiego

Włoski prokurator krajowy do spraw walki z mafią Pietro Grasso wyraził uznanie dla poprzedniego rządu, którym kierował Silvio Berlusconi. Grasso podkreślił, że w ciągu trzech lat pracy tego gabinetu skonfiskowano włoskim mafiom 40 miliardów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Włoski prokurator krajowy do spraw walki z mafią Pietro Grasso wyraził uznanie dla poprzedniego rządu, którym kierował Silvio Berlusconi. Grasso podkreślił, że w ciągu trzech lat pracy tego gabinetu skonfiskowano włoskim mafiom 40 miliardów euro. *

W wywiadzie radiowym prokurator powiedział: "Przyznałbym specjalną nagrodę Silvio Berlusconiemu i jego rządowi za walkę z mafią".

"To on wprowadził przepisy, które pozwoliły nam skonfiskować w ciągu trzech lat ogromny majątek mafiosów"- stwierdził Pietro Grasso.

Konfiskata mafijnych majątków to jeden z fundamentów walki z zorganizowaną przestępczością, prowadzonej przez włoski wymiar sprawiedliwości. Niemal na porządku dziennym dochodzi do zajmowania nieruchomości i innych dóbr oraz kont kamorry, cosa nostry i mafii kalabryjskiej; wartość konfiskowanych aktywów wynosi od kilku do kilkuset milionów euro. (PAP)

sw/ fit/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz