Notowania

wiadomości
14.01.2012 14:36

Włochy: Rośnie liczba rannych po awarii statku wycieczkowego

Do 40 wzrosła liczba osób rannych po awarii wycieczkowca u wybrzeży Toskanii - wynika z najnowszych danych przekazanych przez miejscowe władze. Dwie osoby są w stanie ciężkim; trzy nie żyją. Według armatora na pokładzie było 8 Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do 40 wzrosła liczba osób rannych po awarii wycieczkowca u wybrzeży Toskanii - wynika z najnowszych danych przekazanych przez miejscowe władze. Dwie osoby są w stanie ciężkim; trzy nie żyją. Według armatora na pokładzie było 8 Polaków. *

Poprzednie dane wskazywały na 14 rannych. Statek wpadł na mieliznę niedaleko wybrzeży Toskanii w piątek i zaczął nabierać wody, skała rozerwała część kadłuba. W nocy i w sobotę trwała akcja ratunkowa.

Armator statku podał w sobotę, że wśród ludzi prawie 100 narodowości, którzy znajdowali się na pokładzie statku, było ośmiu Polaków. Wcześniej polskie władze konsularne we Włoszech mówiły o co najmniej pięciu obywatelach polskich - członkach załogi i pasażerach.

Jak informował kapitanat pobliskiego portu Livorno, pełna weryfikacja list pasażerów potrwa jeszcze długo. Cała operacja ustalania losu wszystkich 4200 osób, które były na pokładzie, jest o tyle utrudniona, że ludzie ewakuowani ze statku, w tym cudzoziemcy z wielu krajów, dotarli szalupami ratunkowymi i helikopterami do kilku miejsc na lądzie. (PAP)

sw/ awl/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz