Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Serial "Geronimo Stilton" bije rekordy popularności wśród dzieci

0
Podziel się

Rekordy popularności wśród dziecięcej widowni telewizyjnej we Włoszech bije tej
jesieni serial rysunkowy, którego bohaterem jest jeden z książkowych ulubieńców najmłodszych w tym
kraju: mysz-dziennikarz Geronimo Stilton. Kolejne serie książek o jego przygodach sprzedawane są w
wielomilionowych nakładach od 2000 roku.

bDmGSfVh

Rekordy popularności wśród dziecięcej widowni telewizyjnej we Włoszech bije tej jesieni serial rysunkowy, którego bohaterem jest jeden z książkowych ulubieńców najmłodszych w tym kraju: mysz-dziennikarz Geronimo Stilton. Kolejne serie książek o jego przygodach sprzedawane są w wielomilionowych nakładach od 2000 roku.

Od wiosny przyszłego roku film będą mogły oglądać dzieci w Polsce.

Serial "Geronimo Stilton" o redaktorze naczelnym dziennika "Echo gryzonia" i jego redakcji nadaje rano dwa razy w tygodniu drugi kanał telewizji RAI. Przygotowano 26 odcinków po 22 minuty.

bDmGSfVj

Bohater tej niezwykle atrakcyjnej kreskówki, przeznaczonej dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat jest dżentelmenem, pełnym fantazji i pomysłów. Budzącym rozbawienie usposobieniem znacznie różni się jednak od większości rozpieranych przez energię bohaterów dziecięcych filmów i książek.

Jego ulubiony tryb życia to filiżanka herbaty wypita w zaciszu redakcyjnego gabinetu, lektura dobrej książki i partyjka szachów. Trochę niezdara, trochę leniwy, miłośnik świętego spokoju, który ciągle musi stawiać czoło wyzwaniom, na jakie nie jest przygotowany - taki jest przede wszystkim książkowy Geronimo Stilton, uwielbiany od 9 lat przez włoskie dzieci.

Jego filmowy portret nieco się zmienił: mysz-dziennikarz energicznie rozwiązuje zagadki, wykrywa oszustwa i ściga spryciarzy.

Książkowe serie o myszy Hieronimie, bo taki jest polski odpowiednik jego imienia, to - jak podkreślają włoskie media - fenomen w skali światowej. Jego przygody znają dzieci w 175 krajach. Kolejne tomy przetłumaczone zostały na 35 języków. We Włoszech sprzedano 17,5 miliona książek, na świecie - 35 milionów.

bDmGSfVp

Obecnie serial budzi wielkie zainteresowanie różnych stacji telewizyjnych na świecie. W Polsce serial o Geronimo Stiltonie będzie emitowała od wiosny przyszłego roku stacja TVN Style w paśmie dla dzieci - poinformowano PAP.

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ ro/

bDmGSfVK
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)