Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
21.11.2009 16:37

Włochy: Szef Izby Deputowanych wulgarnie nazwał ksenofobów

Wulgarnym epitetem nazwał przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini tych, którzy dają dowód swej niechęci wobec dzieci imigrantów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wulgarnym epitetem nazwał przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini tych, którzy dają dowód swej niechęci wobec dzieci imigrantów.

Podczas sobotniej wizyty w ośrodku kulturalnym w Rzymie, działającym na rzecz integracji imigrantów, znany z powściągliwego i starannego języka Fini rozmawiał z chłopcami i dziewczętami w wieku od 8 do 18 lat. Zapytał ich: "Czy ciężko wam tu (we Włoszech-PAP) czasem być? Czy jest ktoś, kto sprawia, że jest wam ciężko? Albo, czy jest jakiś gnojek, który powie o jedno słowo za dużo?".

Tłumacząc się z tego niecenzuralnego określenia szef Izby Deputowanych dodał: "Używam tego słowa, bo jeśli ktoś mówi, że jesteście inni, zasługuje na ten epitet".

"Wy to myślicie, a ja to mówię" - podkreślił Gianfranco Fini, niegdyś lider postfaszystowskiego Sojuszu Narodowego.

Zapytany przez młodzież o to, jak przekonać innych polityków prawicy do zmiany nastawienia wobec imigrantów, Fini odparł: "Trzeba dyskutować, trzeba przekonać tych, którzy nie myślą tak jak ja".

Sprawa stosunku do imigrantów to jeden z głównych przedmiotów sporu w centroprawicowej koalicji Silvio Berlusconiego między Finim a Ligą Północną, nie kryjącą swej niechęci do nich i forsującą zaostrzenie polityki imigracyjnej. Zaledwie przed kilkoma dniami minister do spraw reform, przywódca Ligi Umberto Bossi oświadczył, że należy "odesłać wszystkich imigrantów do domu".

Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ ro/

Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz