Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy: Zagrają w piłkę przeciwko Kadafiemu i jego namiotowi

0
Podziel się

Mecz piłkarski na znak protestu przeciwko wizycie w Rzymie przywódcy Libii Muammara Kadafiego ma zostać rozegrany w czwartek po południu w parku Villa Pamphili.

bEgfuvLp

Mecz piłkarski na znak protestu przeciwko wizycie w Rzymie przywódcy Libii Muammara Kadafiego ma zostać rozegrany w czwartek po południu w parku Villa Pamphili.

To tam właśnie ustawiono słynny beduiński namiot, z którym podróżuje zawsze Kadafi i gdzie przyjmuje gości.

Organizatorzy meczu - mieszkańcy pobliskiej dzielnicy Monteverde - chcą w ten sportowy sposób dać wyraz swemu niezadowoleniu z powodu zamknięcia części tego pięknego parkowego terenu ze względów bezpieczeństwa.

bEgfuvLr

Na mecz zaprosili wszystkich sympatyków "zielonych płuc" Wiecznego Miasta, jak nazywana jest Villa Pamphili.

"Nasze piłki przeciwko ich snajperom" - ogłosili inicjatorzy akcji w specjalnej odezwie rozlepionej na ulicach. Przypomnieli, że park jest własnością wszystkich i nie można go traktować jako prywatnego terytorium. Wyrazili też oburzenie z powodu "militaryzacji" miasta podczas wizyty pułkownika Kadafiego.

Następnie oświadczyli: "nie wystarczą strzelcy wyborowi, cyrk ustawiony przez Kadafiego i władze, surrealistyczne zakazy i oddziały do tłumienia zamieszek, by powstrzymać naszą chęć bycia razem".

Protesty przeciwko wizycie Muammara Kadafiego mają odbyć się w czwartek w kilku punkach stolicy, w różnej formie.

bEgfuvLx

Do najostrzejszych akcji dojdzie, jak się przypuszcza, na uniwersytecie La Sapienza, gdzie libijski lider ma spotkać się ze studentami i wykładowcami. Wielu z nich sprzeciwia się jednak tej wizycie. (PAP)

sw/ awl/ gma/

bEgfuvLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)