Notowania

wojna w libii
21.03.2011 11:27

Włosi boją się odwetu. Kontrole w meczetach

W obawie przed akcjami odwetowymi w związku z operacją w Libii podniesiono poziom alarmu antyterrorystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(andrewmedina/iStockphoto)

W obawie przed akcjami związnymi z operacją w Libii podniesiono poziom alarmu antyterrorystycznego - podaje w poniedziałek _ Il Giornale _. Nasilono kontrole w miastach, meczetach i tam, gdzie mieszkają przeciwnicy Muammara Kadafiego.

Według gazety, wydawanej przez rodzinę premiera Silvio Berlusconiego, chociaż Libia nie dysponuje rakietami, które mogłyby dosięgnąć terytorium Włoch, na całym południu kraju w stan gotowości postawiono samoloty, helikoptery i okręty. Działają satelity i radary, by w porę przechwycić wszystko, co zbliża się do Półwyspu Apenińskiego - dodaje dziennik.

Mimo zapewnień, że Kadafi nie dysponuje bronią mogącą zagrozić Włochom, raporty wywiadu postawiły władze w stan alarmu z powodu zagrożeń, znajdujących się też na włoskim terytorium - relacjonuje _ Il Giornale _.

Jednostka policji, wyspecjalizowana między innymi w walce z terroryzmem, otrzymała polecenie wzmocnienia patroli wokół miejsc islamskiego kultu we Włoszech, zwłaszcza w Weronie, Turynie, Imperii i w mieście La Spezia, by nie dopuścić do starć między zwolennikami i przeciwnikami libijskiego dyktatora.

Wzmocniono ochronę baz wojskowych oraz ambasad krajów, zaangażowanych w operację w Libii, a więc USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Podobne środki zastosowano także w przypadku ambasady libijskiej w Rzymie. Przypomina się, że ambasador tego kraju we Włoszech wypowiedział niedawno posłuszeństwo Muammarowi Kadafiemu i poparł jego przeciwników.

Nasilone zostały ponadto kontrole na rzymskim lotnisku Fiumicino, a także w porcie lotniczym w Trapani na Sycylii, obok którego znajduje się baza wojskowa, oddana do dyspozycji operacji._ - Nikt nie może wykluczyć odwetu wobec najbliższego kraju Sojuszu Północnoatlantyckiego _ - zauważa _ Il Giornale _.

Czytaj w Money.pl

Tagi: wojna w libii, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz