Notowania

nowicka
04.02.2013 12:14

Wniosek o odwołanie już w Sejmie. Ważna deklaracja Nowickiej

Klub Ruchu Palikota złożył wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

_ - Klub Ruchu Palikota złożył wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu _- poinformował wiceszef Ruchu Artur Dębski.

Półtora tygodnia temu klub Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 rok - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu. Wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne.

W ubiegłym tygodniu na kolejnym posiedzeniu klubu posłowie Ruchu zdecydowali, że nową kandydatką na wicemarszałka Sejmu będzie posłanka Anna Grodzka.

Dębski, pytany, kiedy Ruch złoży wniosek o powołanie Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka, odparł, że _ są procedury i najpierw musi zostać rozpatrzony wniosek o odwołanie Nowickiej _.

Na pytanie, co Ruch zamierza, jeśli Sejm nie odwoła Nowickiej, powtórzył, że podczas posiedzenia prezydium klubu Nowicka zapewniła, że w takiej sytuacji sama zrezygnuje. _ - Tak powiedziała _ - dodał.

Sejm odwołuje wicemarszałka Sejmu, na wniosek złożony przez co najmniej 15 posłów, bezwzględną większością głosów w obecności, co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Kandydata na wicemarszałka Sejmu może zgłosić co najmniej 15 posłów. Sejm wybiera wicemarszałka Sejmu bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Dorn zamiast Grodzkiej? "Szydzą z sacrum" Klub Solidarnej Polski rekomenduje Ludwika Dorna na stanowisko wicemarszałka Sejmu.
Dzisiaj zdecydują, co dalej z Anną Grodzką Klub RP będzie rozpatrywał dzisiaj kandydaturę Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu.
Tagi: nowicka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz