Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wnioski o areszty dla celników podejrzanych w sprawie o przemyt

0
Podziel się:

Z wnioskami o aresztowanie na trzy miesiące
17 osób, w tym 7 funkcjonariuszy celnych z Urzędu Celnego w
Przemyślu (Podkarpackie), wystąpiła w piątek do sądu rzeszowska
prokuratura okręgowa. Są oni podejrzani w związku ze śledztwem
dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się
przemytem papierosów z Ukrainy do Polski.

bFfVCnhN

Z wnioskami o aresztowanie na trzy miesiące 17 osób, w tym 7 funkcjonariuszy celnych z Urzędu Celnego w Przemyślu (Podkarpackie), wystąpiła w piątek do sądu rzeszowska prokuratura okręgowa. Są oni podejrzani w związku ze śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów z Ukrainy do Polski.

W czwartek rano Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Rzeszowie zatrzymała w związku z tą sprawą 20 osób, w tym 8 funkcjonariuszy celnych z Przemyśla.

W stosunku do pozostałych podejrzanych zastosowano zakaz opuszczania kraju, dozór policji i poręczenia majątkowe.

bFfVCnhP

Zarzut założenia i kierowania grupą przestępczą prokuratura postawiła Markowi Sz. Miał on także w ramach grupy wręczyć funkcjonariuszom celnym z Przemyśla łącznie ponad 27,5 tys. zł łapówki w zamian za nieprzeprowadzanie kontroli towarów, które powinny być oznakowane znakami akcyzy.

Pozostali podejrzani są o: udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt papierosów, wręczanie i przyjmowanie łapówek, zaniechanie kontroli. Za udział w grupie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, za wręczanie i przyjmowanie - od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Według prokuratury, w efekcie działania tej zorganizowanej grupy w okresie od 3 listopada 2005 r. do 18 stycznia 2006 r. Skarb Państwa stracił nie mniej niż blisko 770 tys. zł. Liczba przewiezionych przez granicę Polski papierosów to ponad 80 tys. paczek.(PAP)

api/ bno/

bFfVCniq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)