Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wnuk szefa rządu Hamasu będzie nosił imię premiera Turcji

0
Podziel się

Wnuk szefa rządu Hamasu w Strefie Gazy Ismaila Hanijego, na cześć premiera
Turcji, będzie nosił imię Recep Tayyip Erdogan.

bEiPvOOJ

Wnuk szefa rządu Hamasu w Strefie Gazy Ismaila Hanijego, na cześć premiera Turcji, będzie nosił imię Recep Tayyip Erdogan.

W niedzielę córka Hanijego urodziła syna, a w poniedziałek biuro jej ojca poinformowało, że "w geście solidarności z męczennikami z Flotylli Wolności" malcowi zostanie nadane imię szefa rządu Turcji.

31 maja izraelscy żołnierze zabili dziewięciu tureckich uczestników konwoju z pomocą, który próbował przełamać izraelską blokadę Strefy Gazy, płynąc z lekami, żywnością i materiałami budowlanymi. Kilka dni później na skutek ran zadanych podczas izraelskiego abordażu zmarł kolejny Turek.

bEiPvOOL

Po incydencie Turcja odwołała na konsultacje swego ambasadora w Tel Awiwie i zawiesiła wspólne ćwiczenia wojskowe. Ankara domaga się również przeprosin, na co Izrael nie chce przystać

Społeczność międzynarodowa stanowczo potępiła atak na flotyllę, w wyniku czego Izrael złagodził obowiązującą od trzech lat blokadę lądową Strefy Gazy. W połowie czerwcu władze izraelskie ogłosiły, że pozwolą na wwóz na terytorium palestyńskie wszystkich dóbr, za wyjątkiem broni i produktów, które mogłyby zostać użyte do celów wojskowych. Blokada morska i powietrzna nie zostały zniesione. (PAP)

jhp/ ap/

6715093

bEiPvOPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)