Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dyrektor tvp1
28.10.2006 13:43

Wojciech Straszyński dyrektorem TVP w Białymstoku

Wojciech Straszyński został dyrektorem ośrodka TVP3 w Białymstoku. Zastępcą Straszyńskiego będzie Wiesław Rajewski; o wyborze zdecydowała w piątek Rada Nadzorcza TVP - poinformowała stacja w komunikacie zamieszczonym na swoich stronach internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wojciech Straszyński został dyrektorem ośrodka TVP3 w Białymstoku. Zastępcą Straszyńskiego będzie Wiesław Rajewski; o wyborze zdecydowała w piątek Rada Nadzorcza TVP - poinformowała stacja w komunikacie zamieszczonym na swoich stronach internetowych. *

W komunikacie napisano, że wcześniej kandydatury zaakceptował zarząd Telewizji Polskiej SA.

Wojciech Straszyński zastąpił na stanowisku Grzegorza Gajewskiego, który od grudnia 2005 r. pełnił obowiązki dyrektora białostockiego ośrodka TVP, a od końca marca 2006 r. był jego dyrektorem.

Według komunikatu, Straszyński w latach 1997-2003 r. był stałym współpracownikiem TVP3 Białystok. Pracował jako prezenter i dziennikarz (w redakcji w Suwałkach i Białymstoku - PAP). Jest właścicielem Agencji Artystycznej i Filmowej ARTiF. Wcześniej w latach 1991-1997 współpracował jako dziennikarz i prezenter z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym (WOT). Od 2003 r. członek Rady Programowej TVP3 Białystok.

Straszyński powiedział w sobotę PAP, że ma koncepcję rozwoju białostockiego ośrodka telewizji, ale jeszcze za wcześnie by ją zaprezentować, bo nie podpisał jeszcze umowy z telewizją. Uważa natomiast, że szansą TVP Białystok jest nowoczesne studio, które ośrodek już ma. Chce też stawiać na ludzi z regionu (Straszyński również pochodzi z województwa podlaskiego), którzy dali się "zauważyć w działalności społecznej i gospodarczej".

Straszyński ma 44 lata. Przez ostatnie 3,5 roku był dyrektorem Piskiego Domu Kultury (woj. warmińsko-mazurskie). Cztery lata temu ubiegał się o mandat radnego sejmiku województwa podlaskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, które go popierało. W rozmowie z PAP podkreślił, nie jest i nigdy nie był członkiem PiS. Cztery lata temu współpracował przy kampanii wyborczej z obecnym wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Jarosławem Zielińskim, który pochodzi z Suwałk.

Wiesław Rajewski jest związany z TVP od 1992 - podaje komunikat. W latach 2002-2003 był zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. programowych, wcześniej pracował m.in. na stanowiskach kierownika zespołu "Teleexpressu" (1999-2001) oraz redaktora "Panoramy" (1993-1994).

Obaj nowi dyrektorzy TVP3 Białystok ukończyli Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. (PAP)

kow/ rof/ mskr/

Tagi: dyrektor tvp1, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz