Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w afganistanie
26.04.2012 11:04

Wojna w Afganistanie. Talibowie znowu zaatakowali

Grupa talibów napadła na posterunek policji w prowincji Badachszan na północnym wschodzie Afganistanu. Wymiana ognia trwała kilka godzin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Grupa talibów napadła na posterunek policji w prowincji Badachszan na północnym wschodzie Afganistanu. Wymiana ognia trwała kilka godzin. *

Jak poinformował wicegubernator Badachszanu Szams ul-Rahman ataku dokonano w wczoraj wieczorem przy wsparciu bojowników z innych państw Azji Środkowej. Ofiary trwającego kilka godzin starcia obejmują także dwóch rannych policjantów.

Talibowie zabili czterech funkcjonariuszy i uprowadzili 16 funkcjonariuszy - podały afgańskie władze. W rejon ataków wysłano policyjne posiłki dla zabezpieczenia posterunku, który znajduje się przy kluczowej drodze w okręgu Fajzabad.

Badachszan graniczy z Tadżykistanem, Chinami i Pakistanem. Prowincja ta położona jest w północno-wschodniej części kraju, między rzeką Amu-Darią i pasmem górskim Hindukusz, które wraz z Pamirem zajmuje większą część jej powierzchni.

Czytaj więcej o sytuacji w Afganistanie w Money.pl
10 ton bomb przemycali w 400 torbach Na obrzeżach Kabulu zatrzymano rebeliantów, którzy szykowali zamachy.
Talibowie nie składają broni. Atakują Kabul Zapowiadają, że to początek wiosennej ofensywy przeciw siłom rządowym i międzynarodowej koalicji.
Talibowie się przyznają, a oni mówią o wypadku Siedmiu pasażerów mikrobusu spaliło się żywcem rano na południu Afganistanu, gdy w pobliżu ich pojazdu przewróciła się, a następnie zapaliła cysterna.
Tagi: terroryzm w afganistanie, afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz