Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Syrii. Amnesty International krytykuje tortury

0
Podziel się

Od czasu wybuchu protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, w syryjskich więzieniach systematycznie i na szeroką skalę stosuje się tortury.

Wojna w Syrii. Amnesty International krytykuje tortury
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)
bCYPOoyd

Od czasu wybuchu protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi (na zdjęciu), w syryjskich więzieniach systematycznie i na szeroką skalę stosuje się tortury.

Tak twierdzi organizacja Amnesty International (AI) w swym najnowszym raporcie, opublikowanym w Kairze. W ostatnich miesiącach fizyczne i psychiczne dręczenie więźniów stało się powszechną praktyką w syryjskich więzieniach i - jak twierdzi AI - przypomina brutalne działania reżimu syryjskiego w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku.

W swym raporcie AI opiera się na relacjach kilkudziesięciu osób, którym udało się uciec z Syrii. Mówią oni o 31 metodach tortur w syryjskich więzieniach. Ofiary masowych aresztowań, już po przekroczeniu bram więzienia, są chłostane lub brutalnie bite pałkami i kolbami karabinów.

Później więźniowie bici są także podczas przesłuchań. Jeden z nich zeznał, że obcęgami wyrywano mu z uda kawałki ciała. Powszechną praktyką stosowaną przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i więziennych w czasie przesłuchań jest rażenie prądem elektrycznym.

bCYPOoyG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)