Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Amnesty International krytykuje tortury

0
Podziel się:

Od czasu wybuchu protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, w syryjskich więzieniach systematycznie i na szeroką skalę stosuje się tortury.

Wojna w Syrii. Amnesty International krytykuje tortury
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

Od czasu wybuchu protestów przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi (na zdjęciu), w syryjskich więzieniach systematycznie i na szeroką skalę stosuje się tortury.

Tak twierdzi organizacja Amnesty International (AI) w swym najnowszym raporcie, opublikowanym w Kairze. W ostatnich miesiącach fizyczne i psychiczne dręczenie więźniów stało się powszechną praktyką w syryjskich więzieniach i - jak twierdzi AI - przypomina brutalne działania reżimu syryjskiego w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku.

W swym raporcie AI opiera się na relacjach kilkudziesięciu osób, którym udało się uciec z Syrii. Mówią oni o 31 metodach tortur w syryjskich więzieniach. Ofiary masowych aresztowań, już po przekroczeniu bram więzienia, są chłostane lub brutalnie bite pałkami i kolbami karabinów.

Później więźniowie bici są także podczas przesłuchań. Jeden z nich zeznał, że obcęgami wyrywano mu z uda kawałki ciała. Powszechną praktyką stosowaną przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i więziennych w czasie przesłuchań jest rażenie prądem elektrycznym.

O wojnie w Syrii czytaj w Money.pl
Fala uchodźców. Uciekają przed śmiercią Liga Arabska domaga się niezależnego śledztwa dotyczącego zbrodni popełnianych przez syryjski reżim.
Obama jest naiwny? Agenci nie mają złudzeń W ocenie analityków, siły reżimowe są wystarczająco dobrze wyposażone, by odeprzeć ofensywę powstańców.
Francja ucieka z Syrii. Zostaniemy tam sami? Nicolas Sarkozy ogłosił, że Francja zamierza zamknąć swoją ambasadę w Syrii w proteście przeciwko represjom reżimu Baszara el-Asada.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)