Notowania

wojna w syrii
27.05.2012 10:06

Wojna w Syrii. Chcą nadzwyczajnego posiedzenia Ligi Arabskiej

Władze Kuwejtu, który przewodniczy Lidze Arabskiej, oświadczyły, że chcą zwołania nadzwyczajnego posiedzenia tej organizacji w sprawie masakry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

Władze Kuwejtu, który przewodniczy Lidze Arabskiej, oświadczyły, że chcą zwołania nadzwyczajnego posiedzenia tej organizacji w sprawie masakry w syryjskim mieście Hula. Od piątku w ostrzale armii zginęło tam około stu osób.

_ - Kuwejt skontaktuje się z członkami Ligi Arabskiej w sprawie nadzwyczajnego posiedzenia, na poziomie ministrów spraw zagranicznych, w celu przeanalizowania sytuacji i podjęcia kroków, aby skończyć z ciemiężeniem narodu syryjskiego przez władze w Damaszku _ - poinformowało kuwejckie ministerstwo spraw zagranicznych.

Kuwejt zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej z prośbą o wzięcie odpowiedzialności w obliczu sytuacji w Syrii.

Wczoraj z propozycją zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Ligi Arabskiej wystąpiły Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wówczas to szef dyplomacji tego kraju szejk Abd Allah ibn Zajed an-Nahajan wezwał organizację do _ wzięcia na siebie odpowiedzialności za zapewnienie ochrony ludności cywilnej w Syrii _.

Sześć monarchii z rejonu Zatoki Perskiej, skupionych w Radzie Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), potępiło w sobotę wieczorem _ masakrę cywilów w Huli dokonaną przez siły reżimu syryjskiego _.

Szef misji obserwacyjnej ONZ w Syrii norweski generał Robert Mood poinformował, że obserwatorzy potwierdzili 92 ofiary w Huli, w tym 32 dzieci poniżej 10. roku życia. Nie wskazał na winnych przemocy, ale stwierdził, że obserwatorzy mówią o ostrzale artyleryjskim.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka bombardowania rozpoczęły się w piątek na przedmieściach Huli, w zachodniej Syrii, i trwały do świtu w sobotę. Dodano, że jest ok. 90 zabitych, w tym 25 dzieci.

W ocenie Obserwatorium od początku rewolty w Syrii, czyli od marcu 2011 r., zginęło ponad 12,6 tys. osób, w większości to cywile zabici przez siły reżimowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Sensacyjne doniesienia w sprawie Syrii Siergiej Ławrow i szefowie dyplomacji Ligi Arabskiej zawarli porozumienie. _ Nadszedł czas wysłania do Syrii sił międzynarodowych _- oświadczył jeden z nich.
Krwawa masakra. Rozejm tylko na papierze USA potępiły atak syryjskich sił rządowych w mieście Hula, w którym zginęło ponad 90 cywilów, jako brutalny akt nielegalnego reżimu.
Masakrują cywilów, 90 osób nie żyje, 25 dzieci Rozlew krwi i represje w Syrii trwają mimo ogłoszonego na początku kwietnia przez wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana zawieszenia broni.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz