Notowania

wojna w syrii
25.02.2012 18:54

Wojna w Syrii: Nie oszczędzają kobiet i dzieci

Bilans przemocy w Syrii ze strony reżimu prezydenta Baszara el-Asada wyniósł w sobotę 57 ofiar, w tym 41 cywilnych

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

*Bilans przemocy w Syrii ze strony reżimu prezydenta Baszara el-Asada wyniósł dziś 57 ofiar, w tym 41 cywilnych, podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. *

Według obserwatorium 19 osób zginęło we wciąż od ponad trzech tygodni ostrzeliwanym Hims, a w starciach z dezerterami śmierć poniosło 16 żołnierzy sił wiernych Asadowi.

W prowincji (muhafazie) Hims zginęło sześć osób, w tym 14-letni chłopiec podczas starć z siłami bezpieczeństwa w Talbiseh, a w Hule - dziecko zastrzelone przez snajpera. Siły bezpieczeństwa zabiły sześć osób w Azaz w aglomeracji Aleppo.

W samym Aleppo policja wczoraj otworzyła ogień do czterotysięcznego tłumu uczestniczącego w pogrzebie zabitego w środę cywila. W prowincji Hama w kilku miejscowościach zaatakowanych przez wojsko zginęło ośmioro cywilów, w tym kobieta z trzema córkami.

Czytaj o zamieszkach w Syrii w Money.pl
USA może uzbroić syryjskich buntowników USA otwierają drzwi dla ewentualnego uzbrojenia syryjskich buntowników.
Czołgi szturmują miasto. Coraz więcej ofiar Główny ciężar obrony spada na żołnierzy brygady al-Faruk Wolnej Armii Syryjskiej złożonej z dezerterów.
Zastąpimy Amerykanów na froncie. Znowu Stało się tak na prośbę strony amerykańskiej, która nie była pewna, czy jest w stanie zapewnić swoim dyplomatom wystarczające bezpieczeństwo.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz