Notowania

wojna w syrii
04.09.2012 11:21

Wojna w Syrii. Nowy szef Czerwonego Krzyża spotkał się z Asadem

Nowy szef Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) Peter Maurer we wtorek spotkał się w Damaszku z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Nowy szef Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) Peter Maurer we wtorek spotkał się w Damaszku z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem. Rozmowy dotyczyły zapewnienia lepszego dostępu do potrzebujących w kraju ogarniętym wojną domową.

Spotkanie trwało 45 minut - poinformował rzecznik MKCK Hicham Hassan. Nie podano tematów poruszonych podczas rozmów. MKCK informował wcześniej, że podróż Maurera ma na celu rozwiązanie problemu _ gwałtownie pogarszającej się sytuacji humanitarnej _ w Syrii.

Organizacje humanitarne i pomocowe, w tym Czerwony Krzyż i ONZ, wielokrotnie podkreślały, że mają utrudniony dostęp do potrzebujących pomocy Syryjczyków.

Peter Maurer został przewodniczącym MKCK 1 lipca. W Syrii od marca zeszłego roku trwa powstanie przeciwko Asadowi. Początkowe pokojowe demonstracje, inspirowane arabską wiosną, przerodziły się w opór zbrojny, krwawo tłumiony przez siły rządowe.

Według najnowszych danych opozycyjnego Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w konflikcie zginęło już ponad 26 tys. osób, w tym ponad 18,5 tys. cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
Tortury i egzekucje na ulicach Damaszku Na ulicach Damaszku znaleziono w sobotę rano zwłoki 18 rozstrzelanych przeciwników reżimu. Byli torturowani.
Rakiety spadają na stolicę. Giną cywile Syryjskie siły rządowe ostrzelały w piątek Daraję, peryferyjną dzielnicę Damaszku, zabijając co najmniej 21 osób.
Czołgi na obwodnicy. Ostrzeliwują stolicę Syryjska armia wprowadziła czołgi na obwodnicę Damaszku, skąd ostrzeliwały jego południowe dzielnice.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz