Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pracownik
14.05.2010 19:04

Wojtera o liście pracowników TVP Info w obronie Snopkiewicza

Zarząd TVP dotychczas nie zapoznał się z listem pracowników TVP Info w obronie dyrektora tego kanału, Jacka Snopkiewicza, więc nie może na ten list odpowiedzieć - poinformował w piątek PAP rzecznik TVP Stanisław Wojtera.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zarząd TVP dotychczas nie zapoznał się z listem pracowników TVP Info w obronie dyrektora tego kanału, Jacka Snopkiewicza, więc nie może na ten list odpowiedzieć - poinformował w piątek PAP rzecznik TVP Stanisław Wojtera. *

Chodzi o list wysłany w czwartek do zarządu TVP, po tym jak Snopkiewicza odwołano ze stanowiska szefa Ośrodka Programów Regionalnych, czyli TVP Info. Zarząd przesunął go na funkcję dyrektora Biura Koordynacji Programowej w TVP. Nowym dyrektorem TVP Info został Łukasz Kardas.

Pod listem, w którym pracownicy TVP Info zaapelowali o to, by zarząd "nie niszczył tego, co zaczął budować doświadczony i niezależny dziennikarz, od wielu lat związany z TVP", podpisało się 27 pracowników i współpracowników TVP Info.

"Pozwólcie nam uczciwie pracować, nie niszczcie do końca telewizji publicznej" - napisali sygnatariusze listu.

"Dobrą telewizję buduje się długofalowo, ceniąc i promując talenty, rzetelność, odwagę cywilną i uczciwość zawodową. Tego wymaga od nas dyrektor anteny Jacek Snopkiewicz" - czytamy w liście. "Połączenie doświadczenia z ambicją i sprawnością zespołu już pokazały, że redakcja TVP Info sprawdza się w sytuacjach kryzysowych" - napisali pracownicy TVP Info.

"Szokują nas pojawiające się coraz częściej doniesienia o tym, który kanał TVP jest czyimś +łupem+ - jakiej partii, jakiej grupy, kto się z kim +dogadał+. Protestujemy, nie chcemy być niczyim łupem, niczyją tubą. O jedno prosimy kierownictwo TVP: dajcie nam rzetelnie, uczciwie i długofalowo pracować! Niech się liczy doświadczenie zawodowe, talenty, uczciwość dziennikarska. Nie traktujcie nas jak pionków na szachownicy, ale jak partnerów w działaniu na rzecz dobra wspólnego" - czytamy w liście.

Jak powiedziała PAP szefowa redakcji informacji w TVP Info Monika Sieradzka, która podpisała się pod listem, nie jest to wyrazem wotum nieufności wobec Kardasa. "Jest on naszym kolegą, znamy go. Ale chcielibyśmy móc pracować dalej w takim zespole, w jakim mieliśmy szansę to robić przez ostatnich parę miesięcy, mając poczucie wykonywania dobrej, rzetelnej pracy dziennikarskiej" - zaznaczyła. "Snopkiewicz zbudował coś, co chcielibyśmy kontynuować" - dodała.

Sygnatariusze listu napisali m.in., że obecnie media nie uciekną od polityki, bo to główny temat przekazu medialnego. Podkreślili, że chcą informować społeczeństwo o stanowiskach wszystkich partii politycznych, o działaniach rządu - zgodnie z zasadami, jakie wyznacza dziennikarski kodeks pracy.

Snopkiewicz, związany z TVP od wielu lat, był szefem TVP Info od ubiegłego roku. Z zawodu jest reporterem, przez ostatnie lata zajmował się dramaturgią w Teatrze Polskiego Radia. W Telewizji Polskiej prowadził Zespół Reporterów i Dokumentalistów "Fakt" skupiający w latach 1980-81 najlepszych reporterów telewizyjnych i filmowych. W 1989 r. został pierwszym redaktorem naczelnym "Wiadomości". Przez wiele lat kierował Akademią Telewizyjną TVP, gdzie powstały standardy etyczne i gatunkowe dziennikarstwa telewizyjnego i założenia analiz programowych.

Łukasz Kardas jest związany z TVP od ponad 16 lat. Zaczynał jako reporter. Od momentu uruchomienia TVP Info był producentem kanału, od lutego 2010 r. także zastępcą kierownika Redakcji Serwisów Informacyjnych TVP Info.

W czwartek zarząd Telewizji Polskiej podjął też decyzję o zmianie na stanowisku szefa oddziału TVP we Wrocławiu: Andrzeja Sabatowskiego, który został wiceszefem ośrodka, zastąpiła Anita Białek.(PAP)

ktt/ itm/ bk/

Tagi: pracownik, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz