Notowania

włochy
24.04.2010 16:12

Wpadka włoskiej gazety w artykule o Polsce

Gazeta nie odnotowała tragedii pod Smoleńskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bright Meadow/CC/Flickr)

Na łamach sobotniego dodatku do _ Corriere Della Sera _ ukazał się artykuł o Polsce, w którym w ogóle nie odnotowano katastrofy pod Smoleńskiem ani prawyborów w Platformie Obywatelskiej.Czy w Polsce _ po Kaczyńskim _ Pierwszą Damą będzie laureatka Pulitzera? - zastanawia się wielkonakładowy magazyn.

Na jednej z pierwszych stron ukazującego się wraz z największą włoską gazetą obszernego magazynu _ Io donna _ opublikowano duże zdjęcie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i jego żony Anne Applebaum. Pod nim widnieje zaś tekst: _ Od nagrody Pulitzera do Pierwszej Damy? W Polsce po Kaczyńskim wielu widzi Amerykankę w Pałacu Koniecpolskich, warszawskim Białym Domu _.

Następnie przypomina się, że żona szefa polskiej dyplomacji jest publicystką _ Washington Post _, która magazynowi _ Io donna _ udzieliła wywiadu w 2004 roku.

- _ Polska prasa zastanawia się, czy Pierwszą Damą może być autorka komentarzy _ - czytamy w tekście. Kończy zaś go następujące stwierdzenie: _ Sikorski "dodaje, że gdyby został wybrany, Anne przestałaby pisać dla Washington Post. Ona tymczasem pracuje nad książką. O polskiej kuchni _.

PAP nie uzyskała komentarza redakcji pisma, wychodzącego w kilkusettysięcznym nakładzie, dlaczego tekst ten ukazał się czternaście dni po katastrofie smoleńskiej, w której zginął prezydent Lech Kaczyński. Nieoficjalnie jeden z przedstawicieli redakcji wyjaśnił jedynie, że artykuły do magazynu składane są na dwa tygodnie przed datą publikacji.

Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz