Notowania

radio
13.01.2014 00:40

Wraca polskie radio w Nowym Jorku

Pierwsze audycje Polskiego Radia 910 AM WRKL w ramach tzw. sygnału testowego pojawią się już dziś, a regularny program od lutego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrey Tsidvintsev/Dreamstime.com)

Po dwuipółletniej przerwie w Nowym Jorku na falach eteru ponownie zabrzmi polski głos. Pierwsze audycje Polskiego Radia 910 AM WRKL w ramach tzw. sygnału testowego pojawią się we wtorek, a regularny program od lutego.

Polskie Radio 910 AM WRKL dzięki większej mocy nadajników ma dotrzeć do szerszego niż dawniej grona słuchaczy w metropolii nowojorskiej, która obejmuje także część pobliskich stanów New Jersey i Connecticut. W planach jest też rozszerzenie zasięgu przez drugą rozgłośnię 1580 WLIM umożliwiającą słuchanie polskich programów na Long Island.

Nowojorskie radio z siedzibą w Pomonie należeć będzie wciąż do konsorcjum medialnego w Chicago Polnet Communications, które jest także właścicielem tamtejszego Polskiego Radia 1030 AM.

_ Na razie rusza sygnał testowy, z muzyką i pierwszymi audycjami. Regularny program rozpocznie się od lutego, w ostatecznym kształcie pojawi się na antenie na początku marca _ - wyjaśniła PAP dyrektor programowa chicagowskiego radia Kamila Dworska.

Jak dodała, nastąpiła zmiana koncepcji prowadzenia nowojorskiej redakcji. Wcześniej było to przedsięwzięcie, do którego trzeba było dopłacać. Konsorcjum Polnet Communications postanowiło jeszcze raz uruchomić program w Pomonie ze względu na to, że domagało się tego bardzo wielu Polaków.

_ Startujemy i jesteśmy bardzo zadowoleni, że właściciel Polnet Communications Walter Kotaba zdecydował się na taki eksperyment i jesteśmy mu wdzięczni. Z bardzo dużą nadzieją patrzymy w przyszłość i ufamy, że radio nowojorskie będzie działało tak, jak nasze w Chicago _ - dodała Dworska.

W Nowym Jorku wznowienie programu powierzono Marcinowi _ Bubellowi _ Filipowskiemu, który pracował już wcześniej w radiostacji w Pomonie. Zaznaczył on w rozmowie z PAP, że będzie to obecnie jedyne na całym Wschodnim Wybrzeżu radio polskojęzyczne nadające w eterze audycje siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Na razie Polskie Radio 910 AM WRKL zatrudni dziennikarzy chicagowskich do programu, który będzie adresowany do nowojorskiego słuchacza. W programie znajdą się audycje o rozmaitej tematyce - od politycznych po kulinarną.

Lokalne wiadomości i wywiady, a także to, co stanowiło wcześniej siłę radia, czyli audycje z poradami dla imigrantów i pomocą w znalezieniu pracy, powstawać będą w Nowym Jorku.

_ - W eter wraca polskie słowo. Przerwa dwuipółletnia wytworzyła ogromną lukę i dopiero teraz pojawiło się zielone światełko. (...) Z dumą wracamy na antenę _ - mówił Filipowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy Jork ma nowego burmistrza Część przemówienia polityk wygłosił po hiszpańsku. Komplementował imigrantów, którzy przybywali do miasta bez pieniędzy, ale z wielką nadzieją zakładali interesy.
Ten polityk wymyślił nakaz segregacji odpadów Miasto planuje zawarcie kontraktu z firmą zajmującą się przetwarzaniem odpadów żywnościowych w kompost szacując, że corocznie przejmie ona około 100 tys. ton odpadów.
Bloomberg chce, by nowojorczycy segregowali odpady żywnościowe Projekt zakłada, że w pierwszej fazie segregacja odpadów żywnościowych miałaby być dobrowolna.
Tagi: radio, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz