Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław: ANR przekazała teren pod budowę kliniki transplantologii

0
Podziel się:

W październiku rozpocznie się budowa nowego pawilonu badawczo-szpitalnego
Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Wrocławski Oddział Agencji Nieruchomości Rolnej
nieodpłatnie przekazał na rzecz województwa dolnośląskiego teren o powierzchni ponad 1,5 ha, na
którym powstanie nowy obiekt.

bEDuEPMB

W październiku rozpocznie się budowa nowego pawilonu badawczo-szpitalnego Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Wrocławski Oddział Agencji Nieruchomości Rolnej nieodpłatnie przekazał na rzecz województwa dolnośląskiego teren o powierzchni ponad 1,5 ha, na którym powstanie nowy obiekt.

Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Agencji Nieruchomości Rolnej, teren znajduje się na wrocławskim osiedlu Stabłowice. Łączna wartość przekazanych działek to ponad 3,5 mln zł. Powstanie tam pawilon badawczo-szpitalny Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych. Koszt planowanej inwestycji to 8,5 mln zł; część środków będzie pochodziła z Unii Europejskiej.

Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej, którego organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Centrum od 24 lat prowadzi działalność w dziedzinie hematologii, immunologii, onkologii oraz transplantologii. Rocznie przyjmuje ponad 2,5 tys. pacjentów, w tym ponad 800 z chorobami nowotworowymi układu krwiotwórczego.(PAP)

bEDuEPMD

kwa/ bos/ mag/

bEDuEPNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)