Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Deweloperzy oszukiwali przy sprzedaży mieszkań

0
Podziel się

Cztery osoby podejrzane o oszustwa przy sprzedaży nowych mieszkań zatrzymali
wrocławscy policjanci. Nieuczciwi developerzy oszukali co najmniej sześćdziesiąt osób na ok. 20 mln
zł.

bEgHNyet

Cztery osoby podejrzane o oszustwa przy sprzedaży nowych mieszkań zatrzymali wrocławscy policjanci. Nieuczciwi developerzy oszukali co najmniej sześćdziesiąt osób na ok. 20 mln zł.

Jak poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, zatrzymani zostali dwaj mężczyźni i dwie kobiety w wieku od 28 do 57 lat.

Podejrzani założyli firmę deweloperską i rozpoczęli budowę domów wielorodzinnych w jednej z podwrocławskich miejscowości. Jeszcze przed zakończeniem budowy zaczęli sprzedawać mieszkania.

bEgHNyev

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania wpłacały pieniądze w kwocie ok. 300 - 400 tys. zł, jednak firma nie inwestowała dalej w budowę, tylko kupowała kolejne grunty na podstawione osoby. Policjanci szacują, że oszukanych zostało nawet ok. 60 osób, a straty mogą wynosić ok. 20 mln zł. "Wielu z pokrzywdzonych na kupno oferowanego mieszkania wzięło wieloletnie kredyty bankowe" - dodał Petrykowski.

Troje z zatrzymanych osób zostało już tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec czwartej osoby zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości 200 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli także należące do podejrzanych nieruchomości o wartości ok. 15 mln zł.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.(PAP)

mic/ malk/ jbr/

bEgHNyeW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)