Trwa ładowanie...
bDUIStuJ

Notowania

Deweloper – Wszystkie wiadomości

20
22.04.2021 20:10

NIERUCHOMOŚĆI
 / 
Za metr kwadratowy trzeba zapłacić fortunę. Deweloperzy budują na potęgę

W pandemii deweloperzy i Polacy budują coraz chętniej. Inwestycje w nieruchomości wciąż mają najwyższy procent zwrotu inwestycji, dlatego mamy w Polsce duży popyt na nowe mieszkania. Polacy też chętniej budują swoje właśnie domy poza dużymi obszarami miejskimi.

21.04.2021 14:38

ZAKUP MIESZKANIA
 / 
Zakup mieszkania w Olsztynie inwestycją w przyszłość

Wśród najróżniejszych grup społecznych utarło się już powiedzenie, że jeśli chcesz dobrze zainwestować pieniądze, to warto ulokować je w nieruchomościach i postawić na zakup mieszkania. W dobie panujących dziś dość ciężkich czasów nie jest wprawdzie łatwo podjąć taką decyzję i przeznaczyć na tego typu operację dość spore nakłady finansowe, jednak… w niektórych miejscach naprawdę warto to zrobić. Świetnym przykładem miasta, w którym warto rozważyć zakup mieszkania pod inwestycję jest Olsztyn. Dlaczego?

4
16.04.2021 10:46

DEWELOPER
 / 
Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Na co pójdą te pieniądze? "Jest obawa"

Rząd pracuje nad wprowadzeniem Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego. Deweloperzy będą wpłacali do niego składkę, którą z pewnością odbiją w cenach mieszkań. A na co w ogóle pójdą te pieniądze? - Założenie ustawowe jest takie, że zgromadzone środki, podobnie jak w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, będą gromadzone i będą czekały na jakąś trudną sytuację - powiedział w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - To jest bardzo dobre i zwiększa bezpieczeństwo. Tylko mamy pewną rozbieżność. My oceniamy wartość rynku na 60 mld zł rocznie, czyli składka 2-procentowa to jest 1,2 mld zł, a 1-procentowa to jest 600 mln zł. A UOKiK twierdzi, że wartość rynku to jest 26 mld zł, w związku z tym, jeżeli potrzeba od 140 do 260 mln zł, to po co taka duża składka? Obawiam się, że jeśli po kilku latach zbierze się w funduszu kilka miliardów złotych, a nie będzie upadłości, to wpadnie jakiś pomysł do głowy politykom, żeby te pieniądze ustawowo przelać na inny fundusz - dodał.

9
15.04.2021 10:50

MIESZKANIE
 / 
Ceny mieszkań wzrosną. "Polityka wzięła górę nad rozsądkiem"

Sejm pracuje nad ustawą o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, który ma chronić klientów w przypadku upadku dewelopera. Ci ostrzegają, że nowa opłata wpłynie na ceny mieszkań. - Po raz kolejny polityka wzięła górę nad rozsądkiem, nad rozsądnym spojrzeniem na potrzeby biznesu. Oczywiście, że nowelizacja ustawy deweloperskiej nie jest potrzebna, nie jest też potrzebne wprowadzanie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego - powiedział w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Nie znamy przypadku, żeby klienci firm, które działały przy użyciu otwartych rachunków mieszkaniowych ucierpiały w przypadku problemów dewelopera. Dane UOKiK nie pokazują prawdy. Urząd twierdzi, że w ciągu 9 lat upadło 150 firm deweloperskich, a to nieprawda. Większość z nich to firmy budowlane, a więc wykonawcze. Z naszych danych wynika, że były 3 upadłości firm deweloperskich, a wszyscy ich klienci dostali swoje mieszkania - podkreślił ekspert rynku deweloperskiego.

08.04.2021 16:40

DEWELOPERKA
 / 
Grupa Murapol finalizuje zakupy oraz kontraktuje nowe działki o łącznej wartości transakcji - 380 mln zł

17 gruntów zlokalizowanych w 10 miastach pod budowę blisko 7,8 tys. lokali mieszkalnych nabyła Grupa Murapol w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Pula ta obejmuje 7 nieruchomości zakontraktowanych umowami przedwstępnymi, na których powstanie blisko 3,6 tys. mieszkań. Pozostałe 10 umów dotyczy finalizacji zakupu wcześniej zakontraktowanych terenów inwestycyjnych, na których zrealizowane zostaną projekty nieruchomościowe obejmujące ponad 4,2 tys. lokali.

bDUIStuL
157
07.04.2021 10:47

INWESTYCJA
 / 
Warszawa. Deweloper przerwał budowę i zburzył własne osiedle

Całkowite wyburzenie powstającego bloku? Warszawski deweloper pokazał, że da się to zrobić. Tłumaczy to niepewnością, co do użytych materiałów.

20
01.04.2021 8:45

MIESZKANIA
 / 
Ceny mieszkań wzrosną. Deweloperzy ostrzegają

Składka na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny przyniesie miliard złotych, choć potrzeba znacznie mniej - pisze "Rzeczpospolita". Deweloperzy ostrzegają, że nowa opłata wpłynie na ceny mieszkań.

939
25.03.2021 15:20

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Deweloper od mieszkania ze zniżką jest sąsiadem Daniela Obajtka na Mazurach

Jak ustalił money.pl i Wirtualna Polska, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek kupił w listopadzie 2020 roku kolejną działkę na Mazurach. Leży ona w bliskim sąsiedztwie działki, którą kupiła wcześniej firma Profbud. To deweloper, u którego Obajtek kupił 197-metrowy apartament. Według "Gazety Wyborczej" dostał na mieszkanie milionową zniżkę.

24.03.2021 9:30

GRUPA MURAPOL
 / 
Ponad 2000 nowych lokali od Grupy Murapol na 20-lecie działalności

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy rozpoczyna oferowanie ponad 2 000 lokali zaprojektowanych w 11 inwestycjach na terenie 9 miast. W ofercie znalazły się tym samym kolejne etapy realizowanych już przedsięwzięć deweloperskich, jak również zupełnie nowe inwestycje. Wszystkie mieszkania dostępne w ramach projektu #2000MieszkańNa20Lecie będą wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami oraz technologię HMS umożliwiającą korzystanie z rozwiązań smart home.

bDUIStuR
01.03.2021 16:57

BUDOWNICTWO
 / 
20-lecie Grupy Murapol: 20 tys. sprzedanych mieszkań, unikatowy model biznesowy oraz eco rozwiązania w standardzie oferowanych mieszkań

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy rozpoczyna trzecie dziesięciolecie swojej działalności. W ciągu minionych 20 lat sprzedał 20 tys. mieszkań w 17 polskich miastach, a do końca jubileuszowego roku zamierza przekroczyć próg 20 tys. lokali przekazanych klientom.

281
27.02.2021 6:33

PATODEWELOPERKA
 / 
Balkon z widokiem na myjnię. Patodeweloperka po krakowsku

Jak żyje się w Krakowie, mieście królów polskich, stolicy kultury, oazie artystów? W centrum - jak w wyludnionym przez brak turystów skansenie. Na przedmieściach - jak w stawianym bez ładu i składu deweloperskim koszmarku, w którym za kilkanaście tys. od metra kupisz apartament między garażami, z widokiem na myjnię albo balkonem tak blisko sąsiada, że możesz podać mu cukier - pisze dla money.pl Marcin Makowski.

552
27.02.2021 6:24

PATODEWELOPERKA
 / 
Wszystkie apartamenty sprzedane. Deweloper Józef Wojciechowski o najsłynniejszym polskim osiedlu

"Mieszkańcy mają bardzo dobrą opinię o Bliskiej Woli. Zwłaszcza ci, którzy podróżują po świecie, znają światowe metropolie. Mam wrażenie, że krytyka płynie przede wszystkim od tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie w mieście" - pisze dla money.pl Józef Wojciechowski, właściciel J.W. Construction, dewelopera budującego słynne warszawskie osiedle.

180
17.02.2021 13:45

BUDOWNICTWA
 / 
Deweloperzy zapłacą nową składkę. Czy mieszkania zdrożeją?

Firmy budujące nowe mieszkania będą musiały wpłacać do funduszu do 2 proc. wartości każdego mieszkania. Ma to zapewniać ochronę kupującym "dziurę w ziemi". Ale czy nie poskutkuje wzrostem cen?

bDUIStuS
02.02.2021 10:26

RYNEK DEWELOPERSKI
 / 
Murapol Zielony Żurawiniec – nowa inwestycja na poznańskich Naramowicach

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, obecny na poznańskim rynku od 2011 roku, wprowadza do oferty nową inwestycję – Murapol Zielony Żurawiniec. W ramach I etapu projektu, w zielonym zakątku dzielnicy Naramowice powstaną trzy budynki z 234 mieszkaniami wyposażonymi w pakiet antysmogowy i technologię HMS oraz z przynależnymi balkonami lub tarasami z ogródkami. Docelowo w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia zaprojektowanego przy ul. Sielawy powstanie ponad 550 mieszkań.

156
23.01.2021 19:27

BUDOWNICTWO
 / 
Nieruchomości. "Patodeweloperka" okiem fachowca. Myślą, że klient weźmie wszystko

Przecieki, nieszczelne okna, wiatr z gniazdek albo gniazdka za kaloryferami. Takie absurdy budowlane to chleb powszedni osób zajmujących się odbiorami. Jak słyszymy, pół biedy, gdy ktoś popełni błąd, gorzej, gdy deweloper nie chce go uznać. - Wielu myśli: nieważne, jak kiepskie mam mieszkanie, i tak ktoś je kupi – mówi inżynier Wiktor Hałabiś.

91
22.01.2021 15:27

MIESZKANIA
 / 
Ile zarabia deweloper na mieszkaniu? Marże rzędu 20-30 proc. robią wrażenie

"Kiedy kupujesz mieszkanie za 600 tysięcy złotych, na konto dewelopera trafia 150 tysięcy" – czytamy w internetowych dyskusjach. Postanowiliśmy sprawdzić, ile jest prawdy w twierdzeniach, że deweloperzy zarabiają kosmiczne wręcz pieniądze kosztem ludzi, których nie stać na nowe mieszkanie.

11
22.01.2021 10:30

NIEUCZCIWI DEWELOPERZY
 / 
Deweloper żąda zrzeczenia się roszczeń. Co zrobić w takiej sytuacji?

Co zrobić jeśli deweloper w przedłożonej do podpisu umowie zawrze zapisy naruszające interesy kupującego? Żądać zmian, albo iść do sądu – radzi prawnik. Ale bój z firmą deweloperską to orka na ugorze.

669
16.01.2021 10:20

KREDYT NA BUDOWĘ DOMU
 / 
Deweloper każe dopłacić 320 tysięcy. Bo zwiększyła się powierzchnia domu

Ich dom, zdaniem budującego go dewelopera, powiększył się o 38 metrów kwadratowych. A więc trzeba dopłacić ponad 300 tysięcy złotych. Nabywcy zostali postawieni pod ścianą: albo zapłacą, albo mogą zapomnieć o wymarzonym lokum.