Notowania

wiadomości
06.05.2011 16:03

Wrocław: Król Szwecji Karol XVI Gustaw zwiedził fabrykę Volvo

Król Szwecji Karol XVI Gustaw zwiedził w piątek wrocławską fabrykę autobusów Volvo. Para królewska wzięła udział w konferencji na tematy gospodarcze z udziałem kilkudziesięciu przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Król Szwecji Karol XVI Gustaw zwiedził w piątek wrocławską fabrykę autobusów Volvo. Para królewska wzięła udział w konferencji na tematy gospodarcze z udziałem kilkudziesięciu przedsiębiorców. *

Podczas konferencji Hakan Karlsson, prezes Volvo Bus Corporation, przedstawił działalność wrocławskiej fabryki Volvo. Parze królewskiej zaprezentowano nowoczesny autobus hybrydowy Volvo 770.

Król Karol XVI Gustaw zwiedził halę produkcyjną, gdzie powstają autobusy hybrydowe. Seryjna produkcja tego autobusu rozpoczęła się we wrocławskiej fabryce w połowie 2010 r.

Volvo Polska Sp. z o.o., która rozpoczęła działalność na początku lat 90., oferuje na polskim rynku samochody ciężarowe i autobusy. W skład firmy wchodzi fabryka we Wrocławiu, która jest europejskim centrum produkcji autobusów Volvo i światowym centrum produkcji koparkoładowarek Volvo.

W segmencie maszyn budowlanych Volvo produkuje ponad 150 różnych modeli koparek, ładowarek kołowych, równiarek i wozideł przegubowych. Fabryki produkujące maszyny budowlane Volvo znajdują się w Szwecji, Niemczech, Francji, USA, Kanadzie, Brazylii, Korei i w Polsce.

We Wrocławiu działa również m.in. Volvo IT Poland, która świadczy usługi informatyczne dla spółek grupy Volvo. W Polsce Volvo zatrudnia ok. 3 tys. pracowników.

Po spotkaniu w fabryce królewska para odjechała do Świdnicy, gdzie odwiedzi ośrodek opiekuńczy Dom Serca i wysłuchała koncertu w protestanckim Kościele Pokoju, największej drewnianej świątyni na świecie.

Wcześniej para królewska odwiedziła Wrocław, gdzie król zobaczył m.in. plac budowy stadionu piłkarskiego na Euro 2012, a królowa spotkała się z małymi pacjentami kliniki hematologii dziecięcej prowadzonej przez prof. Alicję Chybicką.

Król i królowa są w Polsce od środy. Pierwszego dnia wizyty Karol XVI Gustaw spotkał się m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem oraz marszałkami Sejmu i Senatu.(PAP)

pdo/ umw/ mic/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz