Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław: "Kronos" Gombrowicza na deskach Teatru Polskiego

0
Podziel się:

"Kronos", spektakl inspirowany intymnym dziennikiem Witolda Gombrowicza, to
najnowsza produkcja wrocławskiego Teatru Polskiego. Premiera przedstawienia w reżyserii Krzysztofa
Garbaczewskiego odbędzie się w niedzielę 15 grudnia.

"Kronos", spektakl inspirowany intymnym dziennikiem Witolda Gombrowicza, to najnowsza produkcja wrocławskiego Teatru Polskiego. Premiera przedstawienia w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego odbędzie się w niedzielę 15 grudnia.

"Kronos" to wydane w maju tego roku bardzo osobiste zapiski Witolda Gombrowicza, które autor "Trans Atlantyku" prowadził od 1953 r. aż do śmierci w roku 1969.

Spektakl wrocławskiego Teatru Polskiego nie jest adaptacją książki. Tekst Gombrowicza posłużył twórcom spektaklu jako inspiracja m.in. do poszukiwań odpowiedzi na pytanie o szczerość w tworzeniu własnych biografii.

Reżyser przedstawienia Krzysztof Garbaczewski przyznał we wtorek podczas próby prasowej, że "Kronos" jest tekstem, który bardzo trudno wystawić w teatrze. "Nie rozpisaliśmy tego teksu na dialogi, a zawarte w nim pęknięcia wypełniliśmy własnymi biografiami" - mówił reżyser.

Zdaniem Garbaczewskiego tekst Gombrowicza skłania do postawienia pytań o szczerość wobec samego siebie. "Gombrowiczowski +Kronos+ to ciekawy konstrukt tożsamości, który wydaje się nagle bardzo współczesny. Wystawić dziś +Kronosa+ w teatrze to tak jak wystawić czyjś profil na Twitterze czy Facebooku. To zaś rodzi pytania o konstrukcję naszych biografii, o znaczenie intymności i szczerości wobec siebie" - mówił reżyser.

"Kronos" w reżyserii Garbaczewskiego będzie 574. premierą wrocławskiego Teatru Polskiego. Premiera odbędzie się na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego.(PAP)

pdo/ as/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)