Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: NIK zawiadamia prokuraturę ws. budowy AOW

0
Podziel się

Delegatura Najwyższej Izby Kontroli we Wrocławiu zamierza w najbliższym
czasie zawiadomić prokuraturę o nieprawidłowościach przy budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia
(AOW) i naruszeniu przepisów przetargowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad,
głównego inwestora AOW.

bEgNStIR

Delegatura Najwyższej Izby Kontroli we Wrocławiu zamierza w najbliższym czasie zawiadomić prokuraturę o nieprawidłowościach przy budowie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW) i naruszeniu przepisów przetargowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, głównego inwestora AOW.

Jak poinformował PAP w piątek Krzysztof Paliwoda, rzecznik prasowy wrocławskiej delegatury NIK, chodzi o nieprawidłowości proceduralne przy przetargach. "Kontrolowaliśmy nie tylko legalność budowy, ale i gospodarność" - powiedział Paliwoda.

Przypomniał, że AOW miła być gotowa w 2008 r. Obecnie jako termin zakończenia budowy podaje się 2011 r.; początkowo inwestycja miała kosztować 1,4 mld zł, obecnie szacuje się koszty na 4 mld zł.

bEgNStIT

"Uważamy, że inwestycja jest bardzo rozwleczona w czasie. A w myśl zasady, kto długo buduje, ten drogo buduje - oceniamy źle tak wysokie koszty" - mówił Paliwoda. Zaznaczył, że koszt AOW nie był przedmiotem kontroli, ale - jak mówił - nie sposób nie zwrócić uwagi na tak wysokie koszty.

Kontrola dotyczyła 2008 r. Jednostką kontrolowaną była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a także budowa AOW. "Kontrola trwała 10 miesięcy i zakończyła się w październiku 2009 r." - powiedział Paliwoda.

Według niego pierwsze zawiadomienie do prokuratury NIK skierowała jeszcze w grudniu 2009 r. i chodziło w nim również o nieprawidłowości proceduralne ale wtedy dotyczyły one pozwoleń na budowę.

Do momentu nadania depeszy PAP nie uzyskała komentarza od rzeczniczki GDDKiA. (PAP)

bEgNStIZ

(planujemy kontynuację tematu)

umw/ drag/ mag/

bEgNStJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)