Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Pociągi wróciły na zamknięty w piątek wiadukt

0
Podziel się

Po ponad 16 godzinach, w nocy z piątku na sobotę przywrócono ruch pociągów
na zamkniętym w piątek wiadukcie kolejowym w centrum Wrocławia. Pociągi wahadłowo kursują jednym z
trzech torów.

bEhLvrhN

Po ponad 16 godzinach, w nocy z piątku na sobotę przywrócono ruch pociągów na zamkniętym w piątek wiadukcie kolejowym w centrum Wrocławia. Pociągi wahadłowo kursują jednym z trzech torów.

Poniemieckie, stalowe konstrukcje wiaduktu uległy uszkodzeniu w wyniku niskich temperatur. Nie mogły przyjechać po nim pociągu kursujące do: Poznania, Oleśnicy, Głogowa, Legnicy, Ostrowa Wielkopolskiego, Jeleniej Góry i Wałbrzycha. Składy dalekobieżne były kierowane objazdem przez stację Wrocław Brochów do stacji Wrocław Główny, a pociągi regionalne kończyły bieg na innych wrocławskich stacjach.

Jak poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu Oskar Olejnik, wiadukt zabezpieczono prowizorycznymi podporami, co umożliwiło uruchomienie jednego z torów. "Prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie otwarty drugi tor, trzeci zaś prawdopodobnie po niedzieli" - powiedział Olejnik. Pociągi kursują przez wiadukt wahadłowo, co w szczycie natężenia ruchu może powodować godzinne opóźnienia. (PAP)

bEhLvrhP

pdo/ tot/

bEhLvriq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)