Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Ponad 17 tys. osób odwiedziło Muzeum Narodowe w Noc Muzeów

0
Podziel się

Ponad 17 tys. osób odwiedziło Muzeum Narodowe we Wrocławiu podczas Nocy
Muzeów, która odbyła się z soboty na niedzielę. Ze względu na ogromne zainteresowanie kierownictwo
muzeum zdecydowało się na powtórzenie kilku imprez także w przyszłym tygodniu.

bEgquzHF

Ponad 17 tys. osób odwiedziło Muzeum Narodowe we Wrocławiu podczas Nocy Muzeów, która odbyła się z soboty na niedzielę. Ze względu na ogromne zainteresowanie kierownictwo muzeum zdecydowało się na powtórzenie kilku imprez także w przyszłym tygodniu.

Podczas Nocy Muzeów zwiedzający mogli zobaczyć wystawę "Szlachetne zdrowie", na której zaprezentowano m.in. naczynia przeznaczone na leki, drewniany stetoskop z początku XX w. czy woskowe odlewy - twarzy trędowatego i maskę pośmiertną słynnej Nieznajomej z Sekwany, młodej kobiety o tajemniczym "uśmiechu Giocondy" wyłowionej z rzeki ok. 1880 r.

"Chcąc zwiedzić wystawę trzeba było stać w kilkudziesięcioosobowej kolejce. W tym roku otworzyliśmy dodatkowe wyjście przez muzealny dziedziniec, co było dodatkową atrakcją dla zwiedzających, ale przede wszystkim pozwoliło na usprawnienie komunikacji" - powiedziała PAP w niedzielę rzeczniczka prasowa muzeum Anna Kowalów.

bEgquzHH

Z powodu olbrzymiego zainteresowania wielu osobom nie udało się jednak wejść na wykłady dotyczące dawnej medycyny m.in. "Święci patroni i dziewica z brodą - chorowanie i leczenie w dziełach z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu" i "Jak dawniej leczono? - pomoc medyczna, jako temat w sztuce europejskiej". "Zabrakło na nie miejsc, dlatego postanowiliśmy je powtórzyć 21 maja, czyli w następną sobotę" - dodała rzeczniczka.

Wstęp na oba wykłady będzie bezpłatny.(PAP)

mic/ itm/

bEgquzIi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)