Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
proces
13.02.2006 09:29

Wrocław: Proces b. dyrektora XIV LO niejawny

13.2.Wrocław (PAP) - Wyłączono jawność w procesie Aleksandra D., byłego dyrektora XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, jednej z najlepszych szkół w kraju, oskarżonego m.in. o wykorzystywanie seksualne podwładnego. Wniosek o wyłączenie jawności złożył obrońca oskarżonego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*13.2.Wrocław (PAP) - Wyłączono jawność w procesie Aleksandra D., byłego dyrektora XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, jednej z najlepszych szkół w kraju, oskarżonego m.in. o wykorzystywanie seksualne podwładnego. Wniosek o wyłączenie jawności złożył obrońca oskarżonego. *

Sędzia Elżbieta Wylegalska przychyliła się do wniosku, argumentując, że jawność procesu "mogłaby naruszyć ważny interes prywatny uczniów szkoły, nauczycieli, świadków i oskarżonego" oraz "mogłaby naruszyć dobre obyczaje".

W poniedziałek przed wrocławskim sądem ma się rozpocząć proces Aleksandra D.

Wrocławska prokuratura postawiła Aleksandrowi D. dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy tego, że D., wykorzystując krytyczną sytuację mężczyzny, który nie mógł znaleźć pracy, zatrudnił go w szkole na stanowisku woźnego w zamian za świadczenie usług seksualnych. Miało to miejsce od stycznia 2003 do października 2004 r.

Drugi z zarzutów dotyczy niedopełnienia obowiązków. Aleksander D., jako dyrektor szkoły, dla korzyści osobistej zatrudnił w placówce innego mężczyznę, wiedząc, że był on skazany za gwałt na małoletnim. Zdaniem prokuratury, D. wiedział, że mężczyzna utrzymuje kontakty seksualne z uczniami szkoły i, mimo to, nie zwolnił go dyscyplinarnie. Kiedy o sprawie stało się głośno w szkole, D. miał polecić mu, by spotkania z uczniami "odbywały się w bardziej skryty sposób". (PAP)

jur/ aja/ dsr/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz