Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrocław: Rozpoczęły się Targi Innowacji i Przedsiębiorczości 4 FUTURE

0
Podziel się:

W środę rozpoczęły się we Wrocławiu dwudniowe Targi Innowacji i
Przedsiębiorczości 4 FUTURE, prezentujące ofertę ponad 50 firm i instytucji z całej Polski,
związanych z innowacyjnością oraz wspierających rozwój przedsiębiorczości.

W środę rozpoczęły się we Wrocławiu dwudniowe Targi Innowacji i Przedsiębiorczości 4 FUTURE, prezentujące ofertę ponad 50 firm i instytucji z całej Polski, związanych z innowacyjnością oraz wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Jak powiedział prezes zarządu Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki prof. Edward Chlebus, Targi Innowacji i Przedsiębiorczości 4 FUTURE to unikatowa w skali kraju otwarta impreza dedykowana z jednej strony firmom - lokatorom instytucji otoczenia biznesu (IOB), jak inkubatory czy parki technologiczne, a z drugiej - osobom i firmom zainteresowanym innowacjami oraz założeniem swojego pierwszego biznesu.

"Chcemy, aby projekt przyniósł wymierne korzyści uczestnikom spotkań, a także nam - organizatorom. Zależy nam na tym, aby każdy, kto weźmie w nich udział, mógł zyskać wiedzę z zakresu usług instytucji otoczenia biznesu, realnego wsparcia dla firm w nich ulokowanych, a być może pozyskał partnera do projektu biznesowego, badawczo-rozwojowego lub wdrożeniowego. Cieszy nas fakt, że odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą niezwykłych, bardzo młodych firm, które odważnie wkraczają na rynek, niejednokrotnie z nowatorskim produktem lub usługą" - powiedział Chlebus.

Targi Innowacji i Przedsiębiorczości 4 FUTURE organizowane są w ramach projektu Forum Parków Naukowych i Technologicznych. Jego celem jest budowa współpracy pomiędzy instytucjami otoczenia biznesu na rzecz profesjonalizacji branży, w czym pomocne będzie stworzenie kodeksu dobrych praktyk. Istotna jest również współpraca IOB z firmami - lokatorami tych instytucji oraz zrzeszonymi w klastrach.

Pośrednim, ale równie ważnym, celem projektu jest promocja działalności IOB, ich roli w gospodarkach regionu oraz korzyści, jakie oferują lokalnemu biznesowi, studentom kończącym naukę, oraz pracownikom naukowym. Ważna jest także promocja samych firm należących do lokatorów i uczestników klastrów, a także ich działalności, często związanej z innowacjami.

Na targi zgłosiło się ponad 50 wystawców, wśród których są firmy i instytucje z całej Polski m.in. z Trójmiasta, Poznania, Elbląga, Pabianic k. Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego, Rzeszowa czy Kielc. Jednak najwięcej przedsiębiorstw pochodzi z Dolnego Śląska. Dominują branże: informatyka i telekomunikacja, chemiczna, biotechnologiczna oraz medyczna. Swoją ofertę prezentuje wiele przedsiębiorstw produkcyjnych.

Podobne targi odbyły się już w tym roku w Łodzi i w Krakowie. (PAP)

kwa/ mki/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)