Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: U.F.O. wystawa szkła artystycznego na Dworcu Głównym PKP

0
Podziel się:

Ponad 30 prac artystów szklarzy z Polski i zagranicy można oglądać od wtorku
na wystawie w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. To główna wystawa zorganizowana w
ramach odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska Europejskiego Festiwalu Szkła.

bEslCrtx

Ponad 30 prac artystów szklarzy z Polski i zagranicy można oglądać od wtorku na wystawie w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. To główna wystawa zorganizowana w ramach odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska Europejskiego Festiwalu Szkła.

U.F.O., czyli Unikat-Forma-Obiekt, to prezentacja prac artystów z Rosji, Turcji, Finlandii, Austrii, Szwecji, Holandii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Czech, Łotwy oraz Węgier. Polską sztukę reprezentują dzieła Agnieszki Leśniak-Banasiak, Magdaleny Pejgi, Beaty Stankiewicz-Szczerbik oraz Macieja Zaborskiego.

Jak podkreśliła kurator i współorganizator wystawy U.F.O. oraz Europejskiego Festiwalu Szkła Anita Bialic, dzieła artystów, którzy prezentują swoje prace we Wrocławiu, znajdują się w zbiorach sztuki współczesnej galerii i muzeów na całym świecie. Wśród najbardziej znanych artystów organizatorzy festiwalu wymieniają pochodzącego z Wielkiej Brytanii Petera Laytona oraz dwóch Czechów Jiriego Suhajka i Milana Vobruby.

bEslCrtz

Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. "Srebrnego Człowieka" Suhajka. To trzymetrowa postać wykonana ze szklanych baniek. Monumentalnych rozmiarów jest również dzieło holenderskiego artysty Eda Van Dijka. Praca zacytowana "Impact" przedstawia zielone szklane koło o metrowej średnicy, wsparte na stelażu wykonanym z drewna. Prezentowane na wystawie prace to szklane rzeźby o różniej tematyce.

Wystawę można oglądać do końca października. Ekspozycja to główne wydarzenie organizowane w ramach 2. edycji Europejskiego Festiwalu Szkła Play with Glass, który potrwa do niedzieli. W programie imprezy znalazły się również m.in. mniejsze wystawy szkła artystycznego organizowane we wrocławskich galeriach oraz wykłady i seminaria prowadzone przez wykładowców wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.(PAP)

pdo/ abe/

bEslCrua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)