Notowania

szpital
12.11.2008 15:38

Wrocław: W 2012 r. ma być gotowy nowy szpital wojewódzki

Nowy wojewódzki szpital publiczny na ok. 500 miejsc powstanie we Wrocławiu. Koszt inwestycji to blisko 310 mln zł. Placówka ma być oddana do użytku w 2012 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowy wojewódzki szpital publiczny na ok. 500 miejsc powstanie we Wrocławiu. Koszt inwestycji to blisko 310 mln zł. Placówka ma być oddana do użytku w 2012 r.

Nowy szpital zostanie zbudowany na wrocławskich Stabłowicach, w pobliżu planowanego stadionu piłkarskiego na Euro 2012. Grunty pod budowę obiektu o powierzchni ponad ośmiu hektarów Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała w środę samorządowi województwa dolnośląskiego.

Jak powiedział PAP pełnomocnik zarządu województwa dolnośląskiego ds. polityki zdrowotnej Roman Szełemej, nowa placówka będzie miała charakter zabiegowo-ratunkowy.

Zostaną tam przeniesione oddziały z dwóch innych wrocławskich placówek - Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka oraz Okręgowego Szpitala Kolejowego.

W szpitalu znajdzie się ok. 500 łóżek, które podzielone zostaną na kilkadziesiąt elastycznie skonstruowanych oddziałów, które ułatwią jego funkcjonowanie - powiedział Szełemej.

Dyrektor departamentu realizacji Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Bogdan Stanek zapowiedział, że konkurs na koncepcję architektoniczną ma być ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

"Do końca 2009 r. powinniśmy mieć już gotowy projekt budowlany i pozowanie na budowę, a wtedy ogłosimy przetarg na głównego wykonawcę. Pierwsze roboty budowlane powinny się rozpocząć w pierwszym kwartale 2010 r." - mówił Stanek.

Równolegle z budową przeprowadzone zostaną procedury przetargowe na wyposażenie obiektu. "Prace budowlane będą się więc kończyły montażem podstawowego wyposażenia medycznego"- dodał dyrektor. (PAP)

mic/ itm/ mow/

Tagi: szpital, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz