Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Wręczono promesy na odbudowę zniszczeń po powodzi

0
Podziel się

Przedstawiciele 49 dolnośląskich gmin i powiatów otrzymali w poniedziałek we
Wrocławiu promesy na odbudowę zniszczeń po tegorocznych powodziach. W sumie przekazano ponad 66 mln
zł, które posłużą m.in. odbudowie zniszczonej przez wodę infrastruktury.

bEinggid

Przedstawiciele 49 dolnośląskich gmin i powiatów otrzymali w poniedziałek we Wrocławiu promesy na odbudowę zniszczeń po tegorocznych powodziach. W sumie przekazano ponad 66 mln zł, które posłużą m.in. odbudowie zniszczonej przez wodę infrastruktury.

Wręczając promesy wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec powiedział, że przekazane pieniądze muszą zostać wykorzystane do końca tego roku, a wypłata nowych środków przewidziana jest dopiero na 2011 r. "Są to pieniądze na najbardziej pilne naprawy, które trzeba rozwiązać po majowo-czerwcowych i sierpniowych powodziach" - poinformował wojewoda.

Największą pomoc otrzymały gminy Bogatynia, której przyznano promesę w wysokości 10 mln zł, oraz Jelcz Laskowice, gdzie trafi 4 mln zł. Po ok. 4 mln zł otrzymały również powiaty jeleniogórski i kamiennogórski.

bEinggif

W rozmowie z dziennikarzami wiceburmistrz Bogatyni Jerzy Stachyra podkreślił, że najpilniejsza jest odbudowa zniszczonych mostów, dróg, instalacji energetycznych i kanalizacji. "W Bogatyni było 18 mostów łączących dwa brzegi rzeki Miedzianka. Obecnie przejezdne są dwa, a ocalały cztery. Do wielu miejsc ciągle nie da się dojechać ciężkim sprzętem" - mówił Stachyra.

Zdaniem wiceburmistrza odbudowa wszystkich zniszczeń, które oszacowano na ok. 230 mln zł, potrwa na pewno kilka lat. "Oprócz infrastruktury zniszczone zostały m.in. budynki zabytkowe, których odbudowa wymaga dużych nakładów i długich procedur" - dodał.

W sumie na odbudowę zniszczeń po powodziach dolnośląscy samorządowcy otrzymali w tym roku ok. 107 mln zł.(PAP)

mic/ pz/ jra/

bEinggiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)