Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocławskie ZOO zajmie się lubińskim Centrum Edukacji Przyrodniczej

0
Podziel się

Wrocławski Ogród Zoologiczny wygrał przetarg na czteroletnią obsługę Centrum
Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Otrzyma za to 2,2 mln zł.

bErjSazp

Wrocławski Ogród Zoologiczny wygrał przetarg na czteroletnią obsługę Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Otrzyma za to 2,2 mln zł.

Jak powiedział w poniedziałek PAP rzecznik prasowy prezydenta Lubina Jacek Mamiński, w Urzędzie Miejskim w Lubinie rozstrzygnięto przetarg na zarządzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej.

"Jedyną ofertę złożyło wrocławskie ZOO i to właśnie ta instytucja zostanie operatorem CEP. Kontrakt opiewa na 2 mln 200 tys. zł" - dodał Mamiński.

bErjSazr

Za te pieniądze Wrocławski Ogród Zoologiczny zajmie się prowadzeniem zajęć przyrodniczych dla uczniów lubińskich szkół, a także zasiedleniem i opieką nad ptaszarnią, która będzie częścią Centrum Edukacji Przyrodniczej, powstającego w lubińskim Parku Wrocławskim.

W ptaszarni zamieszkają ptaki reprezentujące ponad 60 chronionych gatunków. "Będzie wśród nich m.in. orzeł bielik, czarny bocian, głuszec, cietrzew oraz orzeł stepowy. Zamieszkają one w kilku wolierach umieszczonych w różnych częściach parku. Opieką nad ptakami będzie musiał zajmować się ktoś z odpowiednimi uprawnieniami, gdyż zamieszkają tu wyłącznie zwierzęta ściśle chronione" - powiedział Mamiński.

Wrocławskie ZOO zajmie się również stworzeniem tzw. dziecińca dla małych zwierząt, które będzie można podziwiać z bliska. Otwarcie Centrum Edukacji Przyrodniczej zaplanowano na wiosnę 2014 roku. Lubińscy radni przeznaczyli na jego budowę i zagospodarowanie 6 mln zł. (PAP)

kwa/ mki/ jbr/

bErjSazS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)