Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

WSA oddalił skargę na przyznanie przez KRRiT częstotliwości TV Puls

0
Podziel się:

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił we
wtorek skargę telewizji TVN i Polskich Mediów (TV4) od decyzji
przyznającej dodatkowe naziemne częstotliwości Telewizji Puls.
TVN, który najmocniej protestował przeciwko decyzji KRRiT nie
zdecydował jeszcze, czy odwoła się od wyroku.

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił we wtorek skargę telewizji TVN i Polskich Mediów (TV4) od decyzji przyznającej dodatkowe naziemne częstotliwości Telewizji Puls. TVN, który najmocniej protestował przeciwko decyzji KRRiT nie zdecydował jeszcze, czy odwoła się od wyroku.

W styczniu i lutym 2008 r. w wyniku postępowania na wolne naziemne nadajniki telewizyjne TV Puls otrzymała częstotliwości w Nowym Sączu, Katowicach-Bytkowie, Wrocławiu i Szczecinie. TV4 otrzymała wówczas nadajnik w Lesznie. KRRiT argumentowała swoje decyzje dążeniem do wsparcia rozwoju najmniejszych nadawców telewizyjnych.

Od samego początku udział TV Puls w konkursie o wolne nadajniki kwestionowała TVN. Grupa podkreśla bowiem, że o nowe nadajniki naziemne mogą starać się tylko nadawcy posiadający koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym. Tymczasem - zdaniem TVN - TV Puls ma jedynie koncesję na program wyspecjalizowany (mimo, iż w styczniu 2007 KRRiT zmieniła koncesję Pulsu z wyspecjalizowanej o społeczno-religijnym charakterze na uniwersalną).

Grupa TVN zaskarżyła decyzję KRRiT o zmianie koncesji Pulsu i zwróciła się do Prokuratora Generalnego o jej unieważnienie. Według TVN, zmiana koncesji odbyła się z "rażącym naruszeniem prawa".

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski podkreślał w przeszłości w rozmowie z PAP, że Rada nie widzi żadnych podstaw, by podważać decyzje o koncesji uniwersalnej dla Pulsu. "Zarzuty TVN traktujemy jako element walki z konkurencją. Trudno nam się inaczej do tego odnieść" - podkreślał wówczas Kołodziejski.

TVN nie podjął jeszcze decyzji, czy odwoła się od wyroku. "Musimy poczekać na pisemne uzasadnienie. W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd przyznał jednak, że nie badał merytorycznie podstawy naszej skargi, czyli decyzji o zmianie koncesji dla TV Puls - z wyspecjalizowanej na uniwersalną - którą KRRiT podjęła bez przewidzianego prawem konkursu" - powiedział rzecznik stacji Karol Smoląg.

"Nasz argument, że TV Puls nie miała prawa startować w konkursie o nowe częstotliwości ciągle zatem pozostaje w mocy. Sąd go nie zweryfikował" - dodał.

Innego zdania jest prezes TV Puls Dariusz Dąbski. "Wyrok sądu potwierdza, że decyzja o zmianie koncesji TV Puls z programu wyspecjalizowanego na uniwersalny była prawidłowa i jest ostateczna, co oznacza, że Telewizja Puls była pełnoprawnym uczestnikiem procesu przetargowego na nowe częstotliwości" - oświadczył w komunikacie przesłanym PAP.

"Wnioskowaliśmy o oddalenie skargi w całości, uznając ją za bezzasadną i sąd uznał wniosek ten za uzasadniony" - dodał Dąbski. (PAP)

js/ wkr/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)