Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wujek Baracka Obamy może pozostać w USA

0
Podziel się:

69-letni Onyango Obama, nie zostanie deportowany i może pozostać w USA. Taką decyzję podjął sąd imigracyjny w Bostonie.

Prezydent USA wraz z rodziną
Prezydent USA wraz z rodziną (Rex Features/EAST NEWS)
bEDCucBh

_ - To prawdziwy dżentelmen, dobry sąsiad. Płaci podatki i spełnia warunki, by otrzymać zgodę na pobyt stały w USA _ - uzasadnił swoją decyzję sędzia.

Onyango Obama urodził się w Kenii i jest przyrodnim bratem nieżyjącego ojca Baracka Obamy. Do USA przyjechał w 1963 roku na studia. Jego wiza studencka straciła ważność w 1970 roku. O tamtej pory przebywał w USA nielegalnie, mimo urzędowych nakazów opuszczenia tego kraju.

Władze imigracyjne zainteresowały się Onyango Obamą ponownie w 2011 roku, kiedy został on zatrzymany na przedmieściach Bostonu za jazdę po pijanemu.

bEDCucBj

Gdy wówczas policjanci zaproponowali mu wykonanie jednego telefonu, odpowiedział: _ Myślę, że zadzwonię do Białego Domu _. Barack Obama twierdził, że nie wiedział, iż jego krewny nielegalnie mieszka w USA i że nigdy się z nim nie widział. Onyango Obama przekonywał, że prezydent USA mija się z prawdą, gdyż w latach 80-tych mieszkali razem kilka tygodni w Cambridge.

W USA nielegalnie przebywała także ciotka Baracka Obamy, Zeituni Onyango, która jednak w 2010 roku otrzymała w tym kraju azyl. Decyzję w jej sprawie podjął ten sam sędzia, który we wtorek zgodził się na pobyt stały w USA Onyango Obamy.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDCucBK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)