Notowania

frekwencja
05.04.2009 17:28

Wybory prezydenta Zduńskiej Woli - frekwencja na godz. 16 wyniosła ok. 19 proc.

(dochodzi m.in. informacja o frekwencji na godz. 16)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi m.in. informacja o frekwencji na godz. 16)

5.4.Łódź (PAP) - Do godz. 16 frekwencja w niedzielnych, przedterminowych wyborach prezydenta Zduńskiej Woli - według nieoficjalnych danych z obwodowych komisji wyborczych - wyniosła ok. 19 procent - poinformowała PAP przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Anna Kubiak.

Według niej, głosowanie przebiega bez problemów, komisja nie odnotowała przypadków naruszenia porządku w lokalach wyborczych ani zakłócenia ciszy wyborczej.

Kubiak przyznała jednak, że już wiadomo, że nie będzie funkcjonował w niedzielę system informatyczny obsługujący Miejską Komisje Wyborczą. "System informatyczny nie zadziała i nie będzie obsługiwał prac Miejskiej Komisji Wyborczej. Będziemy po godz. 20 liczyć głosy ręcznie. Może to znacznie opóźnić podanie wyników wyborów" - zaznaczyła Kubiak.

Nie jest wykluczone, że wyniki głosowania znane będą dopiero w poniedziałek rano.

O stanowisko prezydenta miasta ubiega się sześcioro kandydatów. Uprawnionych do głosowania jest 36 tys. 135 mieszkańców Zduńskiej Woli. Głosowanie odbywa się w 24 obwodowych komisjach wyborczych; potrwa do godz. 20.

Jeśli żaden z kandydatów na prezydenta Zduńskiej Woli nie uzyska w niedzielę ponad 50 proc. głosów, to 19 kwietnia dojdzie do drugiej tury wyborów. Wystartuje w niej dwóch kandydatów, którzy w niedzielę uzyskają największą liczbę głosów.

Poprzedni prezydent miasta Zenon Rzeźniczak został odwołany w październiku ub. roku w referendum, po tym jak prokuratura postawiła mu 20 zarzutów - m.in. przyjęcia łapówek w wysokości 200 tys. zł, przekroczenia uprawnień prezydenta miasta oraz nadużycia uprawnień podczas kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi. (PAP)

szu/ abe/

Tagi: frekwencja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz